Brama do garażu

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2022, 12:58

Brama do garażu

Post autor: Michał »

Witajcie! Planujemy z żoną remont ogrodzenia, bierzemy pod uwagę kilka rozwiązań, ale nie o to tutaj konkretnie chcę dopytać, tylko o polecanego przez Was producenta siłowników do bram automatycznych. Jesteście w stanie mi kogoś takiego polecić? Dodam, że chodzi o napędy do bram przesuwnych, bo w naszej bramie ten będzie najlepszym rozwiązaniem, najwygodniejszym.
Timi

Re: Brama do garażu

Post autor: Timi »

Bardzo dobra decyzja, automatyczne otwieranie bramy to ogromny komfort. Oczywiście pod warunkiem, że prawidłowo dobierze sie siłowniki i będą one faktycznie dobrej firmy, będą działaś sprawnie, płynnie, bez zacinania się. My u siebie w garażu mamy bramę segmentową i do nie dobraliśmy siłowniki Botticelli firmy BFT. Mają bardzo szerokie zastosowanie nadają się praktycznie do każdej instalacji i każdej wysokości bramy bo jest szeroki dostęp do szyn o różnych długościach. Bardzo wygodne w użytkowaniu, brama otwiera się szybko i płynnie.
Olek

Re: Brama do garażu

Post autor: Olek »

@Timi masz rację. W obecnych czasach automatyczna brama to już pewniak i raczej nikt nie chce mieć otwieranej manulanie. My również mamy napędy z BFT. Zarówno w bramie garażowej jak i wjazdowej.
Montowane i programowane przez profesjonalnego instalatora więc wszystki działa jak nalezy i nie ma żadnych awarii. Odpowiednio dobrane do wielkości i ciężaru bram. Jesli chodzi o ceny napędów to również są ok.
Zresztą przy wuborze automatyki czytałem duzo na necie i BFT ma bardzo dobre opinie
madziax

Re: Brama do garażu

Post autor: madziax »

Ja wiele ofert już sobie sprawdziłam i jakoś najbardziej do mnie przemawia firma https://www.lemdoor.pl/krispol_bramy.php . Nie wiem, ale według mnie proponowane przez nich bramy są nie tylko ładne, ale i solidnie wykonane – z dbałością o każdy szczegół. A może ktoś z was ma też doświadczenie z nimi?
Awatar użytkownika
selena
Posty: 384
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:04

Re: Brama do garażu

Post autor: selena »

Bramy muszą być solidne i na pewno trzeba zdecydować się na najlepsze rozwiązania, jakie tylko są dostępne. Z tego co się orientuję, to tutaj https://www.novoferm.pl/ mają dobrej jakości bramy. Zerknijcie na ich strone. Może akurat znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.
Marzenaa

Re: Brama do garażu

Post autor: Marzenaa »

my całkiem niedawno wstawialismy w domu okna, drzwi i bramę garażową. Zdecydowaliśmy sie na firmę Fakro. Mają bardzo ciekawą linię Innoview więc z jednej serii jest wszystko.
Wizualnie wygląda wszystko pieknie - jest nowoczesne, w ładnych kolorach pasuje. Parametry techniczne, zabezpieczenia i jakość super.
Baram garażowa jest segmentowa. Działa sprawnie sterowana automatycznie. Polecam
ODPOWIEDZ