choinka

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
miśka

choinka

Post autor: miśka »

Zawsze miałam prawdziwą choinkę, ale niemiłosiernie dużo igieł z nich leciało. tak się zastanawiam czy nie kupić w tym roku sztucznej. Wydaje mi się, że to chyba bardziej praktyczne rozwiązanie. Co myślicie o tym, jakie choinki wolicie? Co jest bardziej ekologiczne - sztuczna z plastiku na wiele lat czy co roku nowa żywa?
Jaguś

Re: choinka

Post autor: Jaguś »

Powiem szczerze, że ja co roku kupuję żywą choinkę z korzeniami i później w marcu sadzę ją w swoim ogrodzie. Dzięki temu, za domem mam już mały lasek :) Teraz stwierdziłam, że poszukam w sieci jakiś ciekawych propozycji w zakresie dekoracji świątecznych i na tej stronie https://choinkowo.pl/blog/blog/dekoracj ... -je-zrobic udało mi się znaleźć kilka ciekawych inspiracji. Polecam zerknąć i wam.
Ryśka

Re: choinka

Post autor: Ryśka »

Ja również stawiam na żywe drzewko. Przy odpowiedniej pielęgnacji oraz wyborze dobrej odmiany, choinka nie będzie się aż tak sypała. W tym roku również zamówię żywą, ale muszę też dokupić nowy stojak. Tym razem metalowy z oferty https://choinka.online/pl/c/Stojaki-choinkowe/15 / Plastikowy połamał się przy wyciąganiu choinki.
zelda

Re: choinka

Post autor: zelda »

Igły to jedno, drugie, że jak takie naturalne choinki schną to oprócz igieł opadają im też gałęzie, z każdym dniem pochylają się w dół, u nas rok temu po 2 tygodniach wyglądało to już marnie, bo bardzo opadały, aż niektóre bombki pospadały. No i ogólnie szkoda ścinać choinki po to, by nacieszyć się nimi przez 3 tygodnie... Dlatego w tym roku kupiliśmy choinkę sztuczną w Virpol i to była bardzo dobra decyzja. Kupiliśmy jodłę hiszpańską 2,2 m i to był super wybór, idealna wysokość, idealna choinka, piękna, naturalnie wyglądająca, super jesteśmy z niej zadowoleni :)
ODPOWIEDZ