Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Jakie ekologiczne rozwiązania macie zamontowane w domach? Ja na https://suncurrent.pl/ czytam właśnie o fotowoltaice i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Jeśli chodzi o ogrzewanie domu to też planujemy zmianę na coś ekologicznego. Co możecie polecić?
Możesz zainwestować w ekologiczne ogrzewanie. Świetnie sprawdzi się do tego ogrzewanie elektryczne dostępne na stronie: https://www.najtanszeogrzewanie.pl . Dzięki technologi edo partner jest bardzo wydajne - utrzymuje odpowiednią temperaturę bez względu na temperaturę na zewnątrz, zapewnia wilgotność powietrza na optymalnym poziomie i jest nie drogie.
Zgadzam się, kocioł na pellet jest sensownym rozwiązaniem. Dokładnie to mamy kocioł Forest Natura i bardzo jesteśmy zadowoleni z wyboru. Tu sobie sami sprawdźcie https://budmetnocon.pl/ Ja powiem tylko, że kocioł jest ekologiczny, ma świadectwo EcoDesign Komisji Europejskiej, bardzo wysoką sprawność cieplną, jest solidny i działa bezawaryjnie. Łatwo sie go obsługuje i miał całkiem atrakcyjną cenę.
My wymieniliśmy kocioł na taki juz 5 klasy, niskoemisyjny do palenia pelletem. Właśnie żeby ogrzewać dom ekologicznie. Wybralismy z oferty Piecbudu, mają bardzo dobre kotły https://www.piecbud.net.pl/produkty/kot ... ellet.html
My mamy kocioł gazowy i to był dobry wybór, do węgla już nigdy nie wrócimy, to trucizna. Montażem kotła zajęła się szczecińska firma http://www.bv-serwis.pl/ i dobrze ich oceniamy, mogę wam ich doradzić. Zajmują się też serwisem kotłów, także działają kompleksowo a do tego są solidni i mają rozsądne stawki.
Gazowe też nie są szkodliwe dla środowiska. Ale fakt pompa ciepła dodatkowo generuje ciepła wodę. Ten model z Levady https://levada.pl/produkt/vitocal-343-g/ ma zasobnik wody ciepłej o pojemności 220L
Przy budowie domu najbardziej wpływowym i ekologicznym rozwiązaniem może być system ogrzewania, więc ja przy budowie domu, rozważałam wszystkie rozwiązania, uwzględniając koszty użytkowania oraz właśnie aspekt ekologiczny. Wybrałam ogrzewanie pelletem przy systemie Defro https://www.defro.pl/ z kotłem automatycznym Eko Slim. Mam teraz rozwiązanie ekologiczne do ogrzewania domu które jest jeszcze tanie w obsłudze, więc moim zdaniem wybrałam najlepiej.
Piecbud rzeczywiście ma dobre kotły, stąd i my wybralismy tą firme. Kocioł na pellet bo o wiele czyściej nawet w kotłowni, a i ekologicznie. Mamy ten kocioł https://www.piecbud.net.pl/produkty/kot ... ellet.html
Porządnie wykonane wykończenia wnętrz wpływają bardzo pozytywnie na doznania estetyczne płynące z mieszkiwania w danym mieszkaniu / domu. Na wspomniany element remontu składa się wiele pomniejszych prac, a niektóre można wykonywać równolegle, lub bezpośrednio jedna po drugiej, dzieki czemu możemy zachować ciągłość i pewność pracy. I w ten sposób np. aplikacja tynku poprzedza wykonanie gładzi, następnie jest malowanie lub położenie płytek. Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie wykonać tych prac warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej. Przykładowo montaż paneli podłogowych nie jest szczególnie skomplikowanym zajęciem i można spróbować sił samodzielnie. Jednak już układanie parkietu stanowi trochę większe wyzwanie i jest bardziej pracochłonne. W zależności od koncepcji i naszego zamysłu możemy np. kreować przestrzeń w naszym mieszkaniu. Przykładowo montaż płyt kartonowo gipsowych może służyć do wielu zastosowań. Sufity podwieszane czy ścianki działowe to główne zastosowania płyt k/g. Ich montaż gwarantuje płynne powierzchnie w rozsądnym standardzie wykończenia. Należy jednocześnie pamiętać, że układanie glazury powinien być wykonywany na samym końcu wszelkich prac wykończeniowych, ponieważ odbywa się na otynkowanej już ścianie.
Rozwiązania ekologiczne to przede wszystkim takie, które pozwalają nam na nowoczesne podejście do tematu. Czyli po prostu mamy takie zbiorniki hydroforowe , które pozwalają na zbieranie wody. Dzięki połączeniu z pompą są w stanie przede wszystkim przygotować rzeszę rozwiązań, które będą przede wszystkim związane z oszczędnosciami.
Istnieją różne sposoby na to by chronić środowisko, a energia odnawialna jest jednym z tych sposobów. Zobaczcie sobie np. ofertę oemenergy https://oemenergy.pl/oferta/ . Mają fajne kolektory słoneczne, ale też rzeczy takie jak np. anody tytanowe. Jest to fajny sposób na ekologiczne podejście do środowiska.
Prawie wszyscy moi znajomi ogrzewają dom pelletem od firmy http://www.maximer.pl/ .Pellet ten jest bardzo wydajny, dobry jakościowo, cena też przyciąga bardzo uwagę. Mieliście może styczność z tą firmą i podzielicie się jakimiś opiniami? pozdrawiam
Wybór odpowiedniego pieca do domu jest bardzo ważną kwestią. Czy wiecie, czym są i jak działają kotły kondensacyjne: https://terme.pl/pl/c/Kotly-kondensacyjne/17 ? Warto poczytać sobie więcej o tym rozwiązaniu. Myślę, że będziecie zadowoleni właśnie z niego.
Teraz do wyboru są różne tego rodzaju rozwiązania, z których warto korzystać. Wiele z nich oprócz tego, że przyczyniają się do dbania o ekologię to wprowadzają oszczędności. A na tym to każdemu zależy przecież. Do ekologicznych i opłacalnych rozwiązań zdecydowanie zalicza się fotowoltaika. Nawet na https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ego-swiata macie to dobrze wszystko opisane, na czym polega, na jakiej zasadzie działają panele fotowoltaiczne i czy jest to korzystne. Warto przeczytać.
A co powiecie na panele słoneczne w nowym domu? Myślę, że jest to opcja warta przemyślenia i jeśli nie macie pojęcia, w jaki sposób to działa, to zapraszam do lektury na stronę https://dziennikarstwo.edu.pl/oplacalnosc-fotowoltaiki/ Tam znajdziecie mnóstwo interesujących, jak i potrzebnych informacji i na pewno większość z Was chętnie skorzysta. Ja dzisiaj wszystko sprawdzam, bo chcę szukać firmy, która zajmie się u mnie fotowoltaiką. Myślę, że bez problemu się uda znaleźć.
Ja jestem zdania, że bardzo ważną sprawą jest na pewno posiadanie dobrej instalacji wodnej i muszę przyznać, że ja również stawiam na doskonałe wykonanie instalacji wodnej. Muszę dodać, że całkiem niedawno czytałem o zbiornikach hydroforowych w https://www.arch-projekty.pl/press/jak- ... snego-domu i jestem zdania, że ten wybór był jak najbardziej właściwy.
Dla mnie dbałość o planetę,jest bardzo ważna,dlatego też nawet sprzątając dom,używam ekologicznych środków czystości,które są zrobione w 100% z naturalnych ekstraktów roślinnych, brak w nich szkodliwych substancji chemicznych.Zawarte w nich składniki ulegają biodegradacji całkowitej. Jednocześnie stosując się do zawartej instrukcji dozowania, można zmniejszyć ilość zużytej wody.Jak widać same korzyści.Środki te można nabyć na biostar.pl
No nie wiem co Wy wszystkie z tym octem.... Wolę chemię. Jest eco linia z niejednej firmy a tak szczerze mówiąc to wszystko jest pic na wodę fotomontaż. Widziałam już niejeden dom w którym Panie domu miały schize na punkcie eco i doszłam do wniosku że wolę używać chemii i mieć pachnące kwiatami lub owocami mieszkanie niż ziejące octem i nie tylko.
U mnie dobrze się sprawdzają środki czystości do szyb i luster od Sidolux - ładnie pachną i są ekologiczne.
Ja szczerze mówiąc nie do końca rozumiem, co to jest dom ekologiczny. Energooszczędny tak, ale ekologiczny, to konkretnie jaki? Czym dom ekologiczny różni się od normalnego? Dym z komina leci, prąd zżera, szambo idzie ściekami, więc co tu jest "proekologicznego?
Nie śmiejcie się z tego pytania, nie mam po prostu doświadczenia w tej kwestii i ten temat mnie zainteresował. Jest niestety omówiony tylko powierzchownie.
Chyba że to po prostu tylko taki zwrot reklamowy?
stnieje wiele prostych rozwiązań, które możemy zastosować, aby uczynić nasze miejsce zamieszkania bardziej przyjaznym dla środowiska. Jednym z kluczowych aspektów ekologicznego domu jest wybór energooszczędnych urządzeń AGD (AGD) i RTV (RTV). Warto więcej o tym przeczytać z tego artykułu : https://energiadlaciebie.pl/klasyfikacj ... agd-i-rtv/
Klasyfikacja energetyczna jest ważnym wskaźnikiem efektywności energetycznej urządzeń. Możemy ją łatwo rozpoznać dzięki naklejkom z etykietami energetycznymi, które są obowiązkowe w UE. Etykieta energetyczna informuje nas o zużyciu energii danego urządzenia w skali od A+++ (najbardziej efektywne) do D (najmniej efektywne).
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak można zaoszczędzić na rachunkach za prąd? Artykuł "Efektywne strategie oszczędzania prądu w domu" jest idealnym przewodnikiem dla tych, którzy chcą zmniejszyć swoje zużycie energii elektrycznej.
Zastosowanie energooszczędnych żarówek: Tradycyjne żarówki zużywają dużo energii i szybko się psują. Zastąpienie ich energooszczędnymi LED-ami może przynieść znaczne oszczędności.
Wyłączanie urządzeń w trybie czuwania: Nawyk pozostawiania urządzeń elektronicznych w trybie czuwania może powodować nadmierny pobór energii. Warto je całkowicie wyłączać po zakończeniu użytkowania.
Monitorowanie zużycia energii: Dzięki urządzeniom monitorującym zużycie energii można śledzić, ile prądu zużywają poszczególne urządzenia i znaleźć sposoby na ich efektywniejsze wykorzystanie.
Bardzo dobrze też sprawdza się pompa zatapialna VXC4 High Flow od Pedrollo. Ogólnie jej wykonanie jest bardzo staranne, pompa sprawnie działa i do tego też można ją kupić w atrakcyjnej cenie
Ostatnio znalazłem interesującą ofertę na fotowoltaikę https://flexipowergroup.pl/fotowoltaika/ , która oferuje kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży, montażu i serwisu. Jest to doskonała opcja zarówno dla domów, jak i dla firm, w tym małych, dużych firm oraz spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Dzięki szerokiemu zakresowi usług, możecie liczyć na wsparcie na każdym etapie projektu.
Uważam, że pompa zatapialna MC4 High Flow od firmy Pedrollo będzie idealnym wyborem. Charakteryzuje się solidnym wykonaniem, pracuje bardzo cicho, a co najważniejsze, obsługa klienta podchodzi do swoich obowiązków w pełni profesjonalnie.
Instalacje fotowoltaiczne w budynkach wielorodzinnych to coraz częściej wybierana opcja przez spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Na https://sprawnafirma.com.pl przeczytasz o tym, jak systemy te mogą przynosić oszczędności mieszkańcom, a jednocześnie redukować emisję CO2. Dowiedz się, dlaczego fotowoltaika to przyszłość energetyki w miastach.