Mój Prąd - opłaca się?

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
lucyna
Posty: 501
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:21

Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: lucyna »

Pytanie do osób, które zdecydowały się na panele i na dofinansowanie.
Czytałam tutaj https://hymon.pl/zasady-programu-moj-prad/ jak wygląda i działa ten program Mój Prąd.
Piszą tam sporo o tym, ale jestem ciekawa jak to wszystko wygląda w rzeczywistości.
Bo wiadomo, papier przyjmie wszystko, ale co do tych dofinansowań to mam trochę nieufności.
Awatar użytkownika
scv
Posty: 104
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:33

Re: Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: scv »

Chyba się opłaca skoro ludzie z tego korzystają.
moniqa

Re: Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: moniqa »

opłaca sie, sama korzystalam :) akurat z tym trafilam fajnie, ze panele instalowala mi firma Levada i pomogli mi tez przygotowac niezbedbe dokumenty wlasnie aby moc ubiegac sie o dofinansowanie :)
Awatar użytkownika
sofia32
Posty: 258
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:49

Re: Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: sofia32 »

Nie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Czasami to względy ekonomiczne, a czasami techniczne. Nie oznacza to, że z takiej opłacalnej energii nie można korzystać. Poczytaj o firmie re:spect energy. Teraz działają na polskim rynku. Pozyskują i sprzedają prąd od ekologicznych dostawców. Taki prąd pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Masz się tanie i ekologiczne rozwiązanie.
guśka

Re: Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: guśka »

Dokładnie, nie każdy ma taką możliwość, jednak jak się taką ma to naprawdę warto z niej skorzystać. Fotowoltaika to rozwiązanie zarówno ekologiczne a tak coraz więcej osób chce żyć, jak i ekonomiczne. Dzięki niej jesteśmy w stanie w znacznym stopniu ograniczyć swoje wydatki za energię elektryczną. Tutaj https://www.cozadzien.pl/styl-zycia/pan ... rgii/71944 można znaleźć ciekawy artykuł w tym właśnie temacie. Jakby na to nie patrzeć to nasza przyszłość.
miś

Re: Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: miś »

Jeśli o prąd chodzi to zdecydowanie warto zainteresować się tematem fotowoltaiki. Dzięki niej właśnie jesteśmy w stanie zdecydowanie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Na https://gramwzielone.pl/systemy-fotowol ... ego-swiata można znaleźć naprawdę cenne informacje właśnie w tym temacie. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii.
Awatar użytkownika
elaelka
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:20

Re: Mój Prąd - opłaca się?

Post autor: elaelka »

Powiem Wam, że my w ogóle z mężem nie mieliśmy pojęcia, że są możliwe jakieś dotacje na fotowoltaikę. U Nas akurat montażem zajęła się firma https://eeef.pl/ i to przez nich zostaliśmy poinformowani o możliwości dotacji, więc można powiedzieć, że dzięki tej firmie zapłaciliśmy o kilka tysięcy mniej. Cała inwestycja jest dość droga, ale zwraca się po kilku latach, a potem tylko oszczędzamy i do końca życia płacimy mniejsze rachunki, więc nawet jak ktoś nie może sobie pozwolić na panele to warto wziąć na nie kredyt.
ODPOWIEDZ