ogród - urządzanie

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Ludolfa
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2022, 19:08

ogród - urządzanie

Post autor: Ludolfa »

Mam do Was takie pytanie, czy pomimo tego, że jest już jesień, to opłaca się w ogóle jeszcze ogarniać ogródek? Chodzi mi o to, że zastanawiamy się nad tym czy warto jest teraz siać trawę? U nas to się sprawdzi dopiero teraz, dlatego, że od niedawna mamy ogrodzenie i nikt obcy nie bezie nam deptał ;) Zdecydowaliśmy się też na świetne siłowniki do bram z Beninca, super to działa. :)
tomiko1283

Re: ogród - urządzanie

Post autor: tomiko1283 »

Pewnie że na jesień również można zakładać trawnik a nawet urządzić cały ogród na nowo. Z doświadczenia wiem, że rośliny sadzone z doniczek świetnie się przyjmują mam tu na myśli zarówno drzewa owocowe jak i krzewy owocowe takie jak borówka amerykańska, żurawina i jagoda kamczacka. To moim zdaniem najlepszy czas na sadzenie roślin, ale nie warto oszczędzać pieniędzy na wyborze sadzonek. Zawsze warto dopłacić do lepszych odmian, takie jakie nam się marzą i jakie chcemy mieć w swoim ogrodzie. Przy kupnie krzewów ozdobnych i owocowych istotne jest to ,aby kupować krzewy kilkuletnie, które szybko będą kwitły i owocowały. Nawet jeśli nie mamy kasy, żeby je kupić i posadzić od razu to można kupić małe sadzonki, które można z powodzeniem posadzić w dużych doniczkach (ja używam donic 10 a czasem nawet 25 litrowych) i w takich doniczkach uprawiam krzewy owocowe, i czekam aż wejdą w pełne owocowanie, następnie później przesadzam je na stałe miejsce.
Przy urządzaniu nowego ogrodu, albo przy przeprojektowaniu starego warto dobrze przemyśleć kwestie związane z podleganiem roślin, ponieważ w ostatnich latach w letnich miesiącami mamy do czynienia ze sporymi suszami. Widzę u siebie , że w lecie podlewanie zajmuje mi nawet dwie godziny dziennie co w skali miesiąca zajmuje już ponad 60 godzin miesięcznie. Nie mówiąc już, że to trwa kilka miesięcy dziennie. Warto również przed urządzeniem ogród sporo poczytać o odmianach roślin ich wymaganiach oraz ogólnych porad ogrodniczych, ze swojej strony mogę polecić blog https://cudowny-ogrod.blogspot.com. Własny ogród to sporo pracy, ale warto go prowadzić, ponieważ ro zajęcie daje mnóstwo radości i satysfakcji.
nutkaa

Re: ogród - urządzanie

Post autor: nutkaa »

Widzę, że urządzacie swój ogród - fajnie, fajnie... Jest to najlepszy czas :). Zresztą nie idzie się nudzić aranżowaniem swojego ogrodu i cały czas chce się go urozmaicać.... Chociażby balia drewniana producenta Polska Bania, to coś nad czym warto byłoby pomyśleć. Takie jacuzzi nie tylko ubogaci wam ogród, ale i zapewni wam pełen relaks.
ODPOWIEDZ