recykling

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
lenka77
Posty: 234
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:48

recykling

Post autor: lenka77 »

stosujecie recykling, segregujecie odpady, unikacie plastiku?
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 94
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:57

Re: recykling

Post autor: fiona45 »

U nas wszystko się segreguje, nawet podczas budowy gruz, metale itp. Zamawiać można pojemniki na takie odpady na https://www.bys.pl/zamow-kontener i nie zaśmiecać sobie podwórka tylko elegancko posegregować wszystko. Warto szukać takich rozwiązań.
Awatar użytkownika
krysztal
Posty: 24
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:39

Re: recykling

Post autor: krysztal »

Popieram wszystkie działania, które mają na celu ochronę naszego środowiska. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://esbud.pl/. Firma oferuje wywóz odpadów, niszczenie dokumentów i skup elektroniki. Myślę, że to ciekawa opcja. Wiele osób nie zastanawia się nad tym co dzieje się z naszym środowiskiem, a przecież każdy powinien się czuć za to odpowiedzialny. Myślę, że warto dowiedzieć się więcej.
Awatar użytkownika
scv
Posty: 104
Rejestracja: 28 kwie 2019, 23:33

Re: recykling

Post autor: scv »

W domu, to raczej tylko segregacja, ale myślę, że warto to robić.
Awatar użytkownika
misterius
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2020, 21:56

Re: recykling

Post autor: misterius »

U nas firmie skupujemy stal szybkotnąca. Można w tej sposób sprzedać materiały, które zostaną powtórnie wykorzystane do produkcji narzędzi. Takie usługi oferuje firmą https://www.stellmet.pl/oferta,5,zlom_s ... bkotnacych, z którą współpracujemy regularnie. Serdecznie polecam, są godni zaufania. Przyjmują też inne materiały, więc tym bardziej zachęcam do sprawdzenia strony.
Awatar użytkownika
tidala
Posty: 880
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:14

Re: recykling

Post autor: tidala »

Na tej stronie www zostało wyjaśnione o co w tym chodzi https://www.scia.com.pl
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 404
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:17

Re: recykling

Post autor: mczay »

Przyznam szczerze, że recykling to bardzo ważna rzecz i ja akurat się do niego stosuję, jak tylko mogę i na tyle, na ile mam możliwości.


___
wywóz gruzu Warszawa
Paweł

Re: recykling

Post autor: Paweł »

Ja zacząłem korzystać z recyklingu sprzętu komputerowego dopiero gdy założyłem firmę it. Dzięki firmie http://b2brecykling.pl/recykling-urzadzen-it/ nie muszę się martwić co zrobić z częściami komputerowymi, które już do niczego się nie nadadzą. Dzięki temu nie niszczę środowiska i nie narażam się na wysokie kary finansowe za wyrzucanie śmieci w miejsca niedozwolone.
Śnieżka

Re: recykling

Post autor: Śnieżka »

Są firmy, które zajmują się skupowaniem elektrośmieci. Na przykład w ilościach hurtowych skupują komputery, laptopy, serwery czy zasilacze. Zawsze można przekazać je https://esbud.pl/oferta/skup-komputerow ... eci-poznan . Inne sprzęty można przekazać płacąc za ich odbiór. Oczywiście zawsze istnieje możliwość samodzielnego wywozu do punktu selektywnej zbiórki odpadów.
klaraś

Re: recykling

Post autor: klaraś »

Dbanie o ekologię to między innymi odpowiednia segregacja śmieci. Jeśli chcecie miec pewność,że nie szkodzicie środowisku - warto podjąć współpracę ze sprawdzoną firmą trudniącą się wywozem odpadów. Tutaj służę wsparciem, warto skorzystać z usług https://www.pajdak.com.pl/oferta/wywoz-odpadow - mają ogromne doświadczenie w branży i oferują dobre stawki.
róki23

Re: recykling

Post autor: róki23 »

Istotnym aspektem jest też wyrzucanie elektrośmieci. Najlepiej oddawać je do specjalnych punktów, które zajmują się skupem starych urządzeń komputerowych, RTV czy AGD. Niedaleko mnei działa https://www.elektrosmieci.warszawa.pl/co-odbieramy i ja zawsze odwożę do nich - bezproblemowo i sprawnie wszystko się odbywa. Na ich stronie sprawdzicie co dokładnie przyjmują.
Awatar użytkownika
tidala
Posty: 880
Rejestracja: 18 lip 2019, 19:14

Re: recykling

Post autor: tidala »

Jakiś czas temu na wielu witrynach internetowych ukazało się kilka artykułów na ten temat ale ciężko było znaleźć rzetelne i sensowne informacje... Odwiedziłem kilka stron ale to tutaj najlepiej opisali ten problem dlatego kliknij w ten w ten odnośnik. https://wywozodpadowwroclaw.pl/
Awatar użytkownika
hanki4
Posty: 151
Rejestracja: 17 gru 2018, 17:24

Re: recykling

Post autor: hanki4 »

Recykling jest ważny i oprócz rozwiązań domowych wiele firm dba o przetwarzanie tworzyw sztucznych. Na pewno regranulat pe https://contalen.eco/pl/regranulaty-ldpe/ to idealne rozwiązanie. Dzięki niemu można tworzyć produkty z tworzyw sztucznych, które zostały wcześniej przetworzone.
bimbik

Re: recykling

Post autor: bimbik »

Jeśli masz w domu stare urządzenia elektroniczne, których już nie używasz, warto skorzystać z usług https://odbiorydomowe.pl/. Firma oferuje bezpłatny odbiór elektrośmieci w wygodnym dla Ciebie terminie, co pozwala na szybkie i bezpieczne pozbycie się zbędnych sprzętów. To doskonała opcja dla osób, które chcą uporządkować przestrzeń wokół siebie i przyczynić się do ochrony środowiska.
ODPOWIEDZ