Rekuperacja

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Helga
Posty: 32
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:48

Rekuperacja

Post autor: Helga »

Co sądzicie o rekuperacji? Uważam, że takie systemy powinny być już normą w dzisiejszych czasach i nowych domach. Jeśli nie wiecie, czym charakteryzuje się rekuperacja, to koniecznie zajrzyjcie na stronę http://centrumrekuperacji.pl/ , gdzie znajdziecie wszystkie informacje na ten temat.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Rekuperacja

Post autor: Hanka »

Całkiem spory wybór rekuperatorów mają również w firmie https://czystyklimat.pl/. Ceny nie wydają mi się tam wcale wygórowane, więc jeśli tylko znajdziecie chwile wolnego czasu, to polecam się tam rozejrzeć ;)
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 233
Rejestracja: 23 lip 2019, 11:13

Re: Rekuperacja

Post autor: kasiakowa06 »

Hanka pisze: ↑08 wrz 2019, 20:52 Całkiem spory wybór rekuperatorów mają również w firmie czystyklimat.pl. Ceny nie wydają mi się tam wcale wygórowane, więc jeśli tylko znajdziecie chwile wolnego czasu, to polecam się tam rozejrzeć ;)
Rekuperacja to aktualnie modny i ekonomiczny sposób na dom. Polecam usługi w https://www.arctic-klimat.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 233
Rejestracja: 23 lip 2019, 11:13

Re: Rekuperacja

Post autor: kasiakowa06 »

Hanka pisze: ↑08 wrz 2019, 20:52 Całkiem spory wybór rekuperatorów mają również w firmie czystyklimat.pl . Ceny nie wydają mi się tam wcale wygórowane, więc jeśli tylko znajdziecie chwile wolnego czasu, to polecam się tam rozejrzeć ;)
Rekuperacja to teraz modny temat, sami prowadzimy rozmowy handlowe z Reklimem https://reklim.pl/klimatyzacja-warszawa-mokotow/

Obrazek
koniś93

Re: Rekuperacja

Post autor: koniś93 »

Warto rozejrzeć się za porządną firmą, która ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu instalacji w budynkach przemysłowych. Ja od siebie mogę wam polecić https://www.hojero.pl Oni zajmują się projektowaniem i wykonywaniem systemów wentylacji z rekuperacją. Będziecie zachwyceni!
CieślikF

Re: Rekuperacja

Post autor: CieślikF »

O rekuperacji mówi się dzisiaj z taką sama powagą jak o instalacji co, choć właśnie te dwie instalacje są ze sobą w pewnym stopniu połączone. Jeśli myślimy o takiej instalacji ,musimy o tym pamiętać już na etapie projektu budowlanego.Z projektami jest tak ,że trzeba ich troche przejrzeć zanim wybierzemy ten właściwy. Nam na poszukiwania projektu budowlanego potrzeba było 3 miesięcy ale w końcu dotarliśmy do tego właściwego - https://www.mgprojekt.com.pl/dom-na-wygodnej - to projekt domu o nazwie dom na wygodnej z pracowni architektonicznej Mg Projekt. To dom ze świetnym układem pomieszczeń - przynajmniej my tak uważamy.
wiolkaxx

Re: Rekuperacja

Post autor: wiolkaxx »

Z tego co widziałam to też jednak bardzo dobrą opcją jest program moje ciepło . Właśnie sama mam w planach postawić na współpracę z tą firmą, tym bardziej, że jednak tutaj usługi są świadczone na naprawde wysokim poziomie.
renataborki

Re: Rekuperacja

Post autor: renataborki »

Ostatnimi czasy bardzo popularna stała się rekuperacja. Świdnica to miasto, w którym mieszkam i większość sąsiadów zamontowała sobie rekuperatory. Aż sama zaczęłam się zastanawiać, czy by nie zainteresować się tą sprawą.
Ącki

Re: Rekuperacja

Post autor: Ącki »

Podczas projektowania systemu HVAC, rekuperacja powinna być rozważana jako kluczowy element zwiększający efektywność energetyczną budynku. Urządzenia rekuperacyjne pozwalają na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym. Na stronie https://ansel.pl/rekuperacja można znaleźć przykłady i studia przypadków zastosowania tych rozwiązań.
ODPOWIEDZ