Rośliny w domu, jakie?

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
mama_kama
Posty: 269
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:40

Rośliny w domu, jakie?

Post autor: mama_kama »

Jakie rośliny macie w swoich wnętrzach? Czy są jakieś odmiany, które nie wymagają szczególnej pielęgnacji? Niby na http://www.inspirationstudio.pl/jak-dba ... oniczkowe/ jest sporo informacji o tym jak rośliny pielęgnować i jak o nie dbać. Ale niestety u mnie one się nie trzymają. Co może być powodem?
Awatar użytkownika
bezden
Posty: 296
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:01

Re: Rośliny w domu, jakie?

Post autor: bezden »

Mam dużo roślin w domu, ale jak przeglądam ofertę sklepu https://www.taniepestki.pl/ i widzę tak dużo wysokiej jakości feminizowanych nasion marihuany to robi mi się smutno, że nie można ich uprawiać jeszcze u nas choć w innych krajach Europejskich dawno już się to zmieniło. Sądzicie, ze ile jeszcze bedziemy musieli czekac?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 404
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:17

Re: Rośliny w domu, jakie?

Post autor: mczay »

Fajną opcją są growboxy, dzięki którym możesz hodować naprawdę ciekawe i wymagające rośliny w domowym zaciszu. Ze strony: https://www.mrgrow.pl/kompletne-zestawy-uprawowe możesz niedrogo kupić zestaw growboxu, który zawiera wszystko co niezbędne do hodowli roślin. Polecam :)
Awatar użytkownika
Marta19
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 13:17

Re: Rośliny w domu, jakie?

Post autor: Marta19 »

Ja kupiłam już taki specjalny namiot do uprawy roślinek w sklepie typu growshop
Awatar użytkownika
solma
Posty: 73
Rejestracja: 28 cze 2019, 7:19

Re: Rośliny w domu, jakie?

Post autor: solma »

Dobrze sprawdzi się Geranium.
Jeśli łatwo się przeziębiasz, postaw je w sypialni. Olejki eteryczne, które znajdują się w liściach ułatwiają oddychanie w czasie kataru. Młode liscie (najbardziej wartościowe) można dodawać do herbaty.
Kwiat ten potrzebuje dużo słońca. Uprawiany w cieniu wyciąga się i słabiej pachnie, gdyż produkuje mniej olejku eterycznego. Dobrze rośnie w temperaturze pokojowej. Zimą wymaga temperatury 3-5ºC. Uprawiana bez okresu spoczynku traci charakterystyczny pokrój. W okresie intensywnego wzrostu podlewamy roślinę tak, by cała bryła korzeniowa była wilgotna, po czym pozwalamy ziemi lekko przeschnąć przed kolejnym podlaniem. Nadmiar wilgoci w doniczce szkodzi bardziej niż jej okresowy brak. Zimą podlewanie ograniczamy, nie dopuszczając do silnego przeschnięcia korzeni. W sklepie znajdziesz odpowiednie nawozy do roślinki: https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/

Obrazek
ODPOWIEDZ