stylowe dekoracje do salonu

Poruszamy tu problemy związane z organizacją, sprzątaniem, tworzeniem przestrzeni domowej i ogrodów. Zapraszamy do dyskusji osoby zaangażowane w tworzenie własnej przestrzeni.
Awatar użytkownika
Helena65
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2022, 15:51

stylowe dekoracje do salonu

Post autor: Helena65 »

W jakim stylu macie urządzony salon? Jestem przede wszystkim bardzo ciekawa, jakie ozdoby macie na ścianach, bo to mój konik. Mnie marzy się jakiś nowoczesny obraz do salonu także przeglądam sobie różne oferty online, bo wydaje mi się, że są o wiele ciekawsze. Może chcecie polecić konkretne sklepy, do których powinnam zajrzeć? Będę wam wdzięczna :)
Awatar użytkownika
agnieszka
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2019, 13:39

Re: stylowe dekoracje do salonu

Post autor: agnieszka »

Jak uzupełnić wybraną aranżację salonową ozdobami, które upiększą wnętrze bez ocierania się o banał, kicz czy przesadę? Podglądamy propozycje renomowanych projektantów…

Jeśli wydaje ci się, że sam dobór mebli i kolorów do salonu jest trudny, to ze zdumieniem dostrzeżesz jak ciężko jest to wszystko okrasić dekoracjami. Uciekając się do gastronomicznej metafory, to coś na kształt doprawiania dania – kilka szczypt może wszystko zepsuć, bądź, przeciwnie, podnieść do nowego poziomu. Naturalnie, można wybrać bezpieczną opcję i zrezygnować z dekoracji w ogóle, stawiając na minimalistyczny, nowoczesny look. Wystarczy jednak spojrzeć na poniższe aranżacje, aby przekonać się, że to właśnie w ozdobach tkwi klucz do stworzenia salonu z duszą.

Wiktoriańska elegancja

Jeśli lubisz wnętrza tchnące splendorem minionych czasów i przemycające do codziennej rzeczywistości trochę melancholijnej poezji, nie obejdziesz się bez całego zestawu dekoracji. Ba, w tak nakierowanej na zdobność aranżacji nawet praktyczne sprzęty, takie jak lampy, muszą nosić znamiona dystyngowania. Eleganckie nogi i klasyczne klosze mogą zachwycać bogactwem motywów i wyglądają dobrze w grupach, rozmieszczone po całym salonie. Dalej warto pomyśleć o świecach i świecznikach, a przede wszystkim o porcelanie w tradycyjnym, zdobnym stylu. Misa z owocami czy obszerna waza z kwiatami to elementy właściwie konieczne, aby odtworzyć pełen dekadencji klimat. Nie zapomnij też o reprodukcjach na ścianach, które najlepiej prezentują się w zestawach po 2, 3 lub 4 obrazy z jednej spójnej serii.
morskieopowieści

Re: stylowe dekoracje do salonu

Post autor: morskieopowieści »

Ja to miałam zawsze wzięcie na ciemne sciany i mam nadzieję, że uda Wam się w tym względzie pokazać mi niektóre aranże. Wiecie, każdy pomysł jest dobry, o ile zdecydujemy się naprawdę na coś dopasowanego do nas.
ODPOWIEDZ