[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/ext/tas2580/seourls/event/listener.php on line 214: Undefined array key "FORUM_NAME" Edukacja po studiach - Forum dla kobiet - swiatkobiecy.pl
Dobry temat. Ja uważam, że coraz mniej pracodawców będzie zwracało uwagę na "papier". Często na rozmowach kwalifikacyjnych słyszy się pytanie "co konkretnie potrafisz robić". Studiowanie dla samego studiowania mija się z celem. Cały rynek pracy dynamicznie się zmienia - więcej obowiązków wykonuje się zdalnie. Jestem z mniejszej miejscowości i miałam spory problem ze znalezieniem pracy (skończyłam administrację ). W końcu udało mi się trafić do agencji marketingowej. Trochę się przeraziłam, bo w moich obowiązkach było prowadzenie pisanie artykułów na strony internetowe, a nigdy wcześniej tego nie robiłam. Pomógł mi ten kurs pisania: https://zarabiajnapisaniu.com/sklep/seo ... s-pisania/ . Szybko ogarnęłam podstawy copywritingu. Teraz, już po kilkunastu miesiącach, myślę, że najbardziej opłaca się inwestować w praktyczne umiejętności. Chyba drugi raz nie poszłabym już na studia.
Nawet nauczyciele powinni zadbać o dodatkowe szkolenia, kursy, studia podyplomowe. Praca z dziećmi jest bardzo wymagająca, a coraz więcej jest dzieci, które potrzebują specjalistycznej opieki np. z zakresu logopedii, resocjalizacji, pedagogiki specjalnej etc. Moja znajoma kończyła więc podyplomówkę na http://pcud.edu.pl/ i wybrała właśnie specjalizację logopedii. Bardzo była zadowolona.
W obecnych czasach ofert szkoleniowych jest bardzo wiele, zarówno w formie tradycyjnej, jak i online. Dla przykładu mogę przytoczyć szkolenie ppoż online, które zostało niedawno zorganizowane w firmie, w której pracuję. Szkolenie prowadziła SEKA (https://www.seka.pl/uslugi/szkolenia-i- ... lenia-ppoz), wszystko na najwyższym poziomie, zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym. Dodatkową zaletą jest elastyczność czasowa i możliwość dostosowania czasu realizacji szkolenia do możliwości czasowych uczestników kursu.
Po studiach możesz próbowac różnych kursów i szkoleń. Zależy co Cię interesuje i z czym wiążesz swoją przyszłośc. Mnie zaciekawił ostatnio temat zamówień publicznych i przetargów. To bardzo ciekawy temat, można o nim poczytac na https://www.portalzp.pl/ogloszenia/jak- ... -9474.html .
Czasy mamy takie, że studia to dopiero początek drogi zawodowej. Świat zmienia się tak szybko, że ciągle trzeba się doskonalić. Szukałam niedawno propozycji studiów podyplomowych dla nauczycieli i znalazłam bardzo ciekawą ofertę w Centrum Kształcenia Podyplomowego na AHE w Łodzi. To możliwość zdobycia nowych umiejętności, uprawnień a nawet nowego zawodu. Np.: Animacja czasu wolnego z elementami arteterapii, czy Doradztwo zawodowe i personalne.
Edukacja po studiach jest bardzo ważna. I szczerze mówiąc można już na takie szkolenia chodzić też w trakcie studiów. Różnego rodzaju kursy, szkolenia, konferencje - to wszystko jest w cenie i na pewno w przyszłości zaprocentuje. Tak przynajmniej robi mój brat, który jest na AWF. Ja z kolei jestem menedżerem i interesują mnie szkolenia z zakresu zarządzania. Nawet znalazłam takie na stronie Leader Sheep https://leadersheep.com.pl Chciałabym usprawnić komunikację w wielopokoleniowym zespole, co często nie jest łatwe.
Możliwości jest bardzo dużo. Prawdę powiedziawszy zależy wszystko od naszych chęci. Dam Wam prfzykład. Moja córka pracuje w przedszkolu i od dawna myśli o zrobieniu studiów podyplomowych. Dla mnie to świetna myśl, bo i nauczyciele powinni stale dbać o swój rozwój i podnosić kwalifikacje. Poleciłam córkę uczelnię http://pcud.edu.pl/ , która ma rozbudowaną ofertę podyplomówek typu logopedia, pedagogika lecznicza, diagnoza i terapia pedagogiczna, integracja sensoryczna. Nie sposób wymienić wszystkich kierunków. Kadra wykładowców też podobno na najwyższym poziomie. Może i komuś przyda się taki namiar.
Mój mąż jest lekarzem i zastanawia się nad poszerzeniem swoich kompetencji. Myślimy o otwarciu kliniki medycyny estetycznej. Jak myślicie, czy takie szkolenia http://szkolenia-dla-lekarzy.pl/ to dobry pomysł?
Uważam, że każdy ma prawo do samorozwoju, niezależnie od wieku jaki posiada. Sama zaczęłam się zastanawiać nad jakimś szkoleniem coachingowym, ponieważ chciałabym się jakoś rozwijać emocjonalnie i być bardziej asertywną kobietą. Znalazłam taki fanpage: https://www.facebook.com/renataimbierowiczCoaching/ i wydaje mi się, że tematyka spotkań jest bardzo podobna do moich zainteresowań i wymagań
A może dodatkowo jakieś szkolenia? Np. na https://openmind.pl/ są dostępne szkolenia z programów biurowych typy Exel itp. Użyteczność takich programów jest pożądaną na każdym stanowisku, więc na moje powinno się umieć chociaż podstawy. Dlatego takie szkolenia jak dla mnie sa bardzo ciekawe.
Moim zdaniem warto się szkolić przez całe życie. Bardzo ciekawą opcją są na przykład różnego rodzaju szkolenia dostępne na stronie https://biznesedukator.pl/. Warto się rozejrzeć i zainteresować tematem.
Ja po maturze najpierw byłem 2 lata w https://www.proedukacja.edu.pl/mikolow.html jako technik weterynarii i dopiero pozniej zaczalem studia. Dlaczego? Dodatkowe pola do wpisania w CV, a po drugie bardzo sie tym interesuje takze stwierdzilem ze warto i nie myliłem sie. Wam tez radze sobie sprawdzic jakie kierunki sa dostepne byc moze beda zgodne z Waszymi zainteresowaniami a wtedy to juz szczegolnie warto!
ja też złożyłam niedawno papiery na studia podyplomowe. Wybrałam zarządzanie prawem medycznym na Mazowieckiej Uczelni Medycznej. Uczelnia cieszy się dobrą opinią, zapewnia naukę na wysokim poziomie. Ciekawe zajęcia, praktyki, doświadczona kadra wykładowców.
Mazowiecka Uczelnia medyczna ma kierunek fizjoterapia studia to zawsze szansa na lepszą pracę, ale też poprawienie samooceny. Wiadomo, że te zawody wymagają ciągłego kształcenia to oczywiste, ale wykształcenie tu jest również ważne.
Uważam, że po studiach ,warto znaleźć jakąs dobra pracę, ja zaczęlam szukac wlasnie przez https://grupaprogres.pl/agencja-pracy-gdynia/ , przyznam że nie mogę się opędzić od rozmów a mój dalszy rozwój, będzie związany ze zdobywaniem doświadczenia zawodowego. Życze wam byscie znalezli prace , ktora na prawde lubicie
Tak z ciekawości, to gdzie studiowaliście? Ja zastanawiam się nad uczelnią w Wielkiej Brytanii. Koleżanka podesłała mi tę stronę https://www.sp.edu.pl/ gdzie można znaleźć mnóstwo istotnych i przydatnych informacji na ten temat. Chyba zlożę swój wniosek, niczego nie ryzykuję, a może akurat się uda
Jeszcze nie wiem co po studiach będę robić, na ten moment wybieram kierunek który mogłabym z maturą rozpocząć Rozważam architekturę na http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-architektury - myślę że to będzie dobra decyzja, przyszłościowa. A Wy co sądzicie?
Trzeba stawiać głównie na szkolenia. Jeśli jesteście po psychologii to w warszawskim Centrum CBT znajdziecie bardzo bogatą ofertę szkoleń - https://cbt.pl/szkolenia/szkola-mistrzow/oferta/ . Bardzo polecam tę placówkę, szkolenia zawsze na wysokim poziomie i przesympatyczna kadra prowadząca
Ja po studiach postanowiłem się dokształcić w temacie który był moim hobby od dawna a mianowicie w grafice komputerowej i projektowaniu. Wykupiłem sobie na próbę kurs na stronie https://cgwisdom.pl/ i po tym jak zobaczyłem ile mnie nauczył wziąłem jeszcze dwa inne. Teraz dzięki temu mogę oferować więcej usług moim klientom i zarabiać więcej.
Zawsze się warto dokształcać, sama się zdecydowałam na dokończenie studiów i dorobienie 2 lat żeby miec magistra zrobionego i się zapisałam na takie studia na WSB.
Jeśli chodzi o szkolenia skierowane do nauczycieli czy pedagogów to myślę, że powinna was zainteresować temat psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym. Widziałam , że w Centrum CBT w Warszawie właśnie trwają zapisy na to szkolenie, wiele osób jest nim zainteresowanych. Przede wszystkim bardzo dużo zajęć dydaktycznych, bo aż 100h i zostanie poruszonych wiele tematów. Dużym plusem jest też to, że dużą częścią zajęć będą warsztaty więc będzie można przećwiczyć praktyczne umiejętności. Zostawię link dla zainteresowanych - https://cbt.pl/elementy-psychoterapii-d ... wioralnym/
Ostatnio zmieniony 31 paź 2019, 12:03 przez amroza, łącznie zmieniany 1 raz.
W tematach biznesowych firmą szkoleniową którą zdecydowanie mogę polecić jest https://biznesedukator.pl/ dlatego jak znajdziesz wolną chwilę to koniecznie sprawdź jak to dokładnie u nich działa oraz jakie propozycje szkoleniowe przygotowali. Ja szczególnie chwalę sobie to z zakresu negocjacji oraz z zarządzania które wniosły wiele do mojego życia zawodowego (oczywiście na plus).
Warto inwestować w szkolenia, kursy oraz studia podyplomowe. Należy stale podnosić swoje kwalifikacje, aby się rozwijać. Dzięki temu można dobyć dobrze płatną pracę lub samemu otworzyć biznes. Należy również samodzielnie się dokształcać. Tutaj https://leadership-center.pl/produkt/ze ... -12-pytan/ znajdziecie zestaw książek dotyczący zarządzania projektami. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.
Aby edukacja po studiach miała sens, same nasze podstawowe studia muszą być odbyte na sensownym kierunku i uczelni. Nie brak dobrych ofert, ciężko je jednak poznać w zalewie różnych propozycji. Na wartość studiów składać się będzie bowiem wiele czynników - ludzkich i organizacyjnych. Nawet na tej samej uczelni jeden kierunek może być całkowicie wart polecenia, a drugi beznadziejny. Przykładem sensownych studiów jest między innymi automatyzacja procesów księgowych na WSZiB - łączy bowiem nowe technologię z propozycją ich konkretnego zastosowania, duże doświadczenie kadry dydaktycznej oraz sensownie ogarnięte kwestie administracyjne.
Czasem warto pomyśleć w takim wypadku o szkoleniach typowo zawodowych. Teraz coraz więcej osób studiuje i... nic tego nie ma Warto np. dowiedzieć się, ile kosztuje kurs na maszyny CNC, lub inne kursy zawodowe. Dzięki wspomnianym uprawnieniom można zarabiać naprawdę dobrze - operatorzy CNC to ludzie których szuka się do wielu firm!
Sam wybór studiów to bardzo wazna decyzja i wydaje mi się, ze dotrze trzeba sie zastanowić zanim podejmiesz decyzje. Sama nawet przeglądałam teraz co jest bardziej opłacalne. Z tego co widziałam to ten kierunek https://www.wszop.edu.pl/kierunki-studi ... 60,54,2160 , jest fajny i przyszłosciowy.
Wszelakie wątpliwości związane z podjęciem studiów informatycznych można rozwiać w bardzo prosty, przyziemny sposób. Wystarczy wyciągnąć z kieszeni telefon komórkowy, czy usiąść do komputera. Informatyka jest wszędzie. A osoba zgłębiająca jej zasoby wszędzie się odnajdzie. Ja planuję rozpcząć studia na https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... formatyka/ - wierze, że to świetna opcja z przyszłością.
Dobrym pomysłem są też szkoły policealne. Nie ma ograniczeń wiekowych ani specjalnych wymagań, a uczą zawodu od podstaw. Nauka trwa też krócej niż studia, a dyplom zawodowy każdy dostaje taki sam. Ja uczyłam się w Cosinus Kraków na kierunku medycznym i nie żałuję. Uczą bezpłatnie i przygotowują super do egzaminów państwowych. Jakbym miałam wybierać jeszcze raz, zdecydowanie poszłabym do Cosinus!
Zawsze można dorobić sobie kolejny kierunek studiów. Jeżeli chodzi o kierunki ścisłe to przyszłościowym kierunkiem jest budownictwo dróg i mostów - https://ult.edu.pl/studia/budownictwo-drog-i-mostow/ . Brakuje fachowców w tej dziedzinie. A dobre studia dają możliwość dobrej pracy, a to chyba najważniejsze.
A ja po studiach idę na kolejne studia. Szukam jakiegoś kierunku, który były dla mnie odpowiedni na przyszłość i w kwestiach zawodowych. Kierunku jeszcze nie wybrałam, ale jeśli chodzi o uczelnię to będzie to prawdopodobnie https://vizja.pl/ . Zerknijcie, jeśli również przez takich wyborem stoicie. ,
Po studiach można też zdobyć zawód, backup gdyby w branży, z której mamy tytuł naukowy, nie wyszło. Ja po studiach poszłam uzupełniająco do szkoły policealnej Cosinus (studia: psychologia, szkoła: terapia zajęciowa) i pracuję raczej w tym drugim obszarze. Po praktykach zawodowych i z dyplomem kwalifikacji łatwo mi było znaleźć pracę A szkoła była za darmo i na spokojnie do pogodzenia z pracą tymczasową po studiach.
Informatycy to najczęściej osoby po specjalnych studiach informatycznych, które kończy się na uczelniach politechnicznych. Jednak tak naprawdę sam dyplom magistra z informatyki nie czyni jeszcze nikogo prawdziwym specjalistą. Warto wybrać odpowiednią uczelnie do studiowania tego kierunku, politechnika krakowska https://itwiz.pl/po-jakich-studiach-sa- ... w-studiow/ to jedna z uczelni na której można studiować.
Przyznam wam szczerze, że u mnie na licencjacie się skończyło i teraz zbieram się do podjęcia studiów podyplomowych. Jedyne, co mogę wam polecić, to świetną księgarnię pod tym linkiem: https://www.taniaksiazka.pl/zyje-i-dzia ... 20191.html . Zawsze zaopatrywałam się u nich w podręczniki oraz książki. Mają chyba najtańszą ofertę w sieci i naprawdę szeroki asortyment dostępny od ręki.
suzy pisze: ↑24 kwie 2019, 10:25
Nawet nauczyciele powinni zadbać o dodatkowe szkolenia, kursy, studia podyplomowe. Praca z dziećmi jest bardzo wymagająca, a coraz więcej jest dzieci, które potrzebują specjalistycznej opieki np. z zakresu logopedii, resocjalizacji, pedagogiki specjalnej etc. Moja znajoma kończyła więc podyplomówkę na pcud.edu.pl/ i wybrała właśnie specjalizację logopedii. Bardzo była zadowolona.
Ja już dawno jestem po studiach i uczę się nadal, teraz angielskiego w https://mak.edu.pl/
Jak właśnie chcemy podnieść swoje kwalifikacje, zdecydowanie powinniśmy zadbać o to, aby skorzystać z pomocy i oferty takich miejsc, jak https://cud.rzeszow.pl/. Oferta kursów oraz specjalistycznych studiów podyplomowych oczywiście jest szeroka, program różnorodny, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Polecam takie rozwiązanie
Witam, wiadomo, że każdy taką decyzję musi sam podjąć, ale na pewno zawsze warto się kształcić, rozwijać swoje umiejętności,
inwestować w swój rozwój. Wiele osób dokształca się będąc już aktywnym zawodowo. Z tego powodu bardzo polecam studia neuropsychologia studia online w Wyższej Szkole Biznesu.
Zdecydowanie zgadzam się z opinią, że na studiach i zdobyciu dyplomu uczelni nauka nie powinna się kończyć. Na pewno nie w niektórych zawodach. Ja jestem fizjoterapeutą i wiem, jak w tej dziedzinie świat idzie z każdym rokiem i nie mogę zostać w tyle Mam za sobą szkolenie z mety BeBo https://www.beckenboden.com/pl/ prawidłowego wykonywania treningu mięśni dna miednicy.
Jasne, że warto szklić się i to nie tylko po skończeniu studiów. Ja pracuję w przedszkolu i co jakiś czas wysyłają nas na różne szkolenia, żeby podwyższyć swoje kwalifikacje pracując z dzieciaczkami. Jakiś czas temu byłam na szkoleniu z tematu "Kształtowanie w przedszkolu gotowości do nauki czytania i pisania" w tym ośrodku https://szkolenia.supernauczyciel.pl/sz ... rzedszkolu w Warszawie. Szkolenie było bardzo ciekawe pomocne w dalszej pracy z maluszkami.
Z pewnością znajdą się tutaj osoby, które są zainteresowane tematem drukarek 3D oraz innych produktów edukacyjnych związanych z 3D. Mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://banach3d.pl/ , gdzie znajdziecie ofertę producenta drukarek 3D i innych produktów.