Studia medyczne, gdzie?

Wszystko o nauce, potrzebie rozwoju, dokształcaniu. kursach i szkoleniach. Gdzie warto się wybrać, jakie certyfikaty i dyplomy mają znaczenie.
Awatar użytkownika
mama_kama
Posty: 269
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:40

Studia medyczne, gdzie?

Post autor: mama_kama »

Czy możecie podpowiedzieć gdzie warto złożyć dokumenty na kierunki medyczne jak pielęgniarstwo i fizjoterapia? Na pewno znam http://mum.edu.pl, ale może są jeszcze uczelnie które ukończyłyście i możecie je polecić? Biorę pod uwagę kilka.
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: Hanka »

Same studia to jeszcze nie wszystko. Myślę, że dodatkowo warto sobie jeszcze zrobić kursy językowe. Na niemiecki na przykład możecie zapisać się w Szkole Językowej ProfiLingua, której ofertę znajdziecie na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... cki/online. Polecam, jest to szkoła z wieloletnim doświadczeniem, więc jestem przekonana, że będziecie zadowoleni ;)
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: malinka11 »

Na pewno w takich miejscach szuka się konkretnej odzieży, która służy do pracy w placówkach medycznych. W takim wypadku w sklepie https://redaruniformy.pl/pl/c/Zakiety-medyczne/15 znajdziesz bardzo dobrej jakości żakiety medyczne, które wyróżniają się również korzystną ceną oraz różnorodnością wyboru w tym aspekcie.
OluŚ321

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: OluŚ321 »

Można też zrobić studium, trochę krócej, a dyplom pozwala na pracę w zawodach takich jak opiekun medyczny, masażysta czy asystentka lub higienistka stomatologiczna :D Bez dyplomu nie można pracować na pełnoprawnym stanowisku w tych zawodach. W C0sinus zupełnie bezpłatnie
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 801
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:01

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: Zdzisiek78 »

Studia zazwyczaj głównie opierają się na wykonywaniu projektów w grupach. Jako że niedawno sama zakończyłam swoją edukację na uczelni wyższej mogę wam spokojnie polecić stronkę internetową https://leadership-center.pl/blog/zarza ... rojektami/ na której znajdziecie wiele porad jak się za taką pracę grupową wziąć, zajrzyjcie ;)
aluś_ka

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: aluś_ka »

Można też zrobić takie kierunki medyczne w szkołach medycznych cosinus :) fajne kierunki, pracownie super wyposażone, a nauka jest za darmo. Egzamin państwowy daje normalnie przepustkę do pracy na stanowisku, więc uważam, że warto przemyśleć :) Sama uczyłam się w Krakowie i polecam, myślę nad kolejnym kierunkiem, technik sterylizacji medycznej
dankaś

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: dankaś »

Podyplomowe studia medyczne również i mnie interesują, stąd właśnie moje zainteresowanie tematem. Stwierdziłam, że musze coś robić, żeby móc pomagać innym i nie ma od tego odwołania. Zastanawiam się tylko, czy powinnam w ogóle komuś o tym mówić Nie wiem, jak pójdzie, a w razie czego, nikt niczego nie będzie wiedział. Co powiecie?
Kaśka123

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: Kaśka123 »

Polecam tego Cosinusa, mało osób o tym wie, a dyplom po takiej szkole wystarczy do pracy w zawodzie. Ja robię ostatni semestr Asystentki Stomatologicznej właśnie tam i już mam nagraną pracę w gabinecie, w którym robiłam praktyki, który notabene szkoła pomogła mi znaleźć, bo w tej pandemii ciężko było samej znaleźć miejsce na praktyki zawodowe ;) Ja jestem zadowolona, a biorąc pod uwagę, że za szkołę nie zapłaciłam ani złotówki, to jestem mega zadowolona.
Kołapka090

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: Kołapka090 »

Ja uważam, że warto składać papiery na pielęgniarstwo na Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie, zwłaszcza że od nadchodzącego roku akademickiego rusza Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, w ramach którego studenci będą mieli dostęp do Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych. Dzięki temu będą mogli korzystać z nowoczesnych urządzeń, na których będą mogli lepiej uczyć się zarówno umiejętności teoretycznych, jak i praktycznych. Polecam poczytać więcej o przedsięwzięciu na stronie internetowej Centrum: https://www.centrumsymulacjimedycznych.pl/o-nas Sama jestem studentką pielęgniarstwa i już nie mogę się doczekać aż program ruszy. :)
niśkaa

Re: Studia medyczne, gdzie?

Post autor: niśkaa »

ja też wybrałam kierunek medyczny, konkretnie położnictwo :) jestem już po pierwszym roku i uważam, ze to był świetny wybór :) jeśli chodzi o uczelnię to wybrałam Mazowiecką Uczelnię Medyczną w Warszawie https://mum.edu.pl/studia-licencjackie-poloznictwo/. Wysoki poziom zajęć, niewygórowane czesne, wykwalifikowana kadra wykładowców :)
ODPOWIEDZ