Ekologia

Jak żyć w zgodzie z naturą i ekologią? Jak Ty możesz przyczynić się do zahamowania szkodliwych zmian klimatu? W jaki sposób nasz styl życia wpływa na ekologię? Dzielimy się wiedzą na temat ekologicznych rozwiązań, produktów, podpowiadamy, jak zmienić styl życia, by wszyscy na tym skorzystali.
Awatar użytkownika
Dyzma1985
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2021, 22:17

Ekologia

Post autor: Dyzma1985 »

Bardzo ważna jest dla mnie ekologia, staram się żyć w ten sposób, żeby robić dobrze naszej planecie. Segreguję śmieci, ograniczam plastik, korzystam z komunikacji miejskiej lub chodzę pieszo. Zwracam tez uwagę czy firmy mają certyfikat ISO 14001 zanim podejmę z nimi współpracę. A jak jest z Wami? To ważny temat dla Was?
Marcin082

Re: Ekologia

Post autor: Marcin082 »

Ostatnimi czasy, w świecie ekologii bardzo dużo słyszy się o nowej formie terapii, a mianowicie ekoterapii. Zyskuje na popularności i widzę coraz więcej informacji w internecie na ten temat. Jeżeli nie słyszałeś jeszcze o ekoterapii, to polecam sprawdzić portal https://naturallybalanced.org który jako jeden z pierwszych szerzy treści i edukuje w tym temacie. Polecam
Awatar użytkownika
tormund91
Posty: 572
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:54

Re: Ekologia

Post autor: tormund91 »

Ostatnio poszukiwałem firmy, która pomoże mi w uzyskaniu decyzji środowiskowej. Kolega doradził mi, że na stronie: https://www.ekomeritum.pl/pozwolenie-wodnoprawne/ można znaleźć wiele informacji na ten temat. Jeżeli również potrzebujecie takiego wsparcia, to myślę że warto byłoby się z nimi skontaktować w wolnej chwili
pepik

Re: Ekologia

Post autor: pepik »

Od jakiegoś czasu rozważam monitorowanie emisji gazów w mojej firmie w dużo bardziej skuteczny sposób. O różnorakich metodach takich pomiarów przeczytałem pod tym adresem https://chochlikdrukarski.com.pl/przyrz ... zwiazania/ i muszę przyznać, że zainteresowały mnie na tyle, że już szukam odpowiednich rozwiązań.
maryśkaa

Re: Ekologia

Post autor: maryśkaa »

Myślę, że mogą was również zainteresować porządne glanulatory do pasz, które dostępne są na stronie LabEcoTech. Faktycznie ich wykonanie jest bardzo dobre, dodatkowo też urządzenia są bardzo funkcjonalne i sprawnie działają, więc wydaje mi się, że to by mogła być jednak bardzo korzystna inwestycja.
Finka3

Re: Ekologia

Post autor: Finka3 »

Co do ekologii, takie działania jak zachowanie bioróżnorodności jest kluczowe dla zdrowia naszej planety. Taki gatunek jak Golden teacher ze swoją wyjątkową biologią, przyciąga uwagę badaczy i ekologów. Warto sprawdzić, jakie działania podejmowane są w celu ochrony takich gatunków, czy tez swojej domowej hodowli. Wymiana wiedzy , zyskanie informacji może przyczynić się do zwiększenia świadomości na temat ochrony środowiska
marek2821

Re: Ekologia

Post autor: marek2821 »

Jeśli mowa o tematach ekologicznych, to ostatnim dla mnie przełomowym odkryciem była idea upcyklingu. Bardzo dużo kluczowej wiedzy zaczerpnąłem z tego artykułu https://naturallybalanced.org/upcykling/ Sprawdzajcie koniecznie.
ODPOWIEDZ