Kosmetyki do stóp

Kosmetyk kosmetykowi nierówny! Zapraszamy do dyskusji osoby zainteresowane kosmetologią, produktami kosmetycznymi i nowinkami z branży. Podzielcie się swoimi doświadczeniami! Polecajcie ulubione marki.
Awatar użytkownika
Gaja-91
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2021, 0:20

Kosmetyki do stóp

Post autor: Gaja-91 »

Wiosna się zbliża, podejrzewam, że jeszcze kilka tygodni i będzie czas na to, żeby zacząć odkrywać stopy, mam już nawet na oku nowe sandały i chyba sobie je kupię :) Ale w pierwszej kolejności powinnam włączyć tryb pielęgnacja stóp które po zimie są naprawdę zaniedbane. Zawsze jesienią obiecuję sobie, że będę dbała o stopy, a zawsze kończy się tak samo.

witaminy z minerałami
Grażyna91

Re: Kosmetyki do stóp

Post autor: Grażyna91 »

Ja mam parę swoich przyzwyczajeń, które pozwalają mi przez cały rok mieć ładne i zadbane stopy. Kluczową rolę odgrywa tu moczenie stóp w soli (jak to robić napisane jest tutaj: https://paznokciewkolorzemarzen.pl/mocz ... lko/b_guvj). To taki fajny, ale bardzo prosty zabieg, a przy tym przyjemny, który daje widoczne efekty. U mnie wystarczy to robić raz na tydzień. To taki element domowego spa. Po prostu się odprężam, biorę książkę, odpalam kominek z olejkiem sosnowym i czuję się, jak prawdziwa królowa :P

Jednak wracając do tematu, to moim zdaniem ważniejsze od samych kosmetyków, jest ich regularne stosowanie. Bo co z tego, że kupię super krem, jak będę go używała raz w miesiącu? No niewiele. Dlatego najpierw warto wypracować sobie odpowiednie nawyki i przyzwyczaić się do nowego trybu. U mnie zaczęło się to od tego, że codziennie po kąpieli wykonywałam masaż stóp olejami. Potem oleje zastąpiłam kremem, a do tego raz w tygodniu zaczęłam moczyć stopy w wodzie z solą. No i od czterech miesięcy udaje mi się trzymać tej rutyny. Wcześniej jednak praktycznie nie przywiązywałam wagi do pielęgnacji stóp, co poskutkowało tym, że wstydziłam się zakładać sandały. Teraz nie mam tego problemu, bo i kolor skóry i jej struktura uległy znacznej poprawie. Także moje paznokcie u stóp wyglądają na znacznie zdrowsze i nie muszę stosować grubej warstwy lakieru do paznokci. Jak widzicie na moim przykładzie, proste rozwiązania czasem są najbardziej skuteczne i dają najlepsze efekty.
melicka

Re: Kosmetyki do stóp

Post autor: melicka »

Jestem ciekawa czy tak jak ja do paznokci stóp wolicie jednak lakiery klasyczne? Mi się one jakoś lepiej sprawdzają i nie trzeba tyle czasu poświęcać żeby zrobić taki pedicure. Zazwyczaj maluję je raz na tydzień, zajmuje to parę minut a efekt jest bardzo ładny. Na pedicure chodzę 1-2 razy do roku przed wakacjami.
ODPOWIEDZ