Belgia - podatek

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu prywatnym i nie tylko.
Cyś

Belgia - podatek

Post autor: Cyś »

Rozliczacie sami podatki czy oddajecie sprawę do księgowej? Rozliczał ktoś może zwrot podatku z Belgii? Jak sobie z tym poradziliście? Jakie dokumenty są potrzebne do takiego rozliczenia?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 404
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:17

Re: Belgia - podatek

Post autor: mczay »

W każdym kraju podatki są inne i każdy kraj narzuca swoje, dlatego warto dokładnie się dowiedzieć, co i jak. Najważniejszy na ten moment jest podatek cukrowy, bo bardzo wiele się o nim mówi. Koniecznie wejdźcie sobie na stronę https://jpk.info.pl/pliki-jpk/podatek-cukrowy-cuk-1/ po szczegółowe informacje.

brainville praca
oszczędna

Re: Belgia - podatek

Post autor: oszczędna »

Bardzo dużo osób pracuje za granicą i mają ten sam problem. Co zrobić, by uniknąć podwójnego opodatkowania? Skoro zarabiasz za granicą, to tam odprowadzasz podatki, dlaczego robić to jeszcze raz w Polsce? Takimi sprawami zajmuje się ta kancelaria z Poznania https://www.kancelaria-walterowicz.pl/u ... atkowania/. Warto do nich zajrzeć.
Jurkaś

Re: Belgia - podatek

Post autor: Jurkaś »

Jak najbardziej w momencie gdy wykonywaliśmy pracę za granicą to jesteśmy zobligowani do regularnego rozliczania się z podatków. W sumie ja pracuję tylko tak i na dobrą sprawę poprzez firmę http://www.thompsonstein.com/ załatwiam wszelkie kwestie prawnopodatkowe.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 233
Rejestracja: 23 lip 2019, 11:13

Re: Belgia - podatek

Post autor: kasiakowa06 »

Cyś pisze: ↑08 sty 2021, 10:24 Rozliczacie sami podatki czy oddajecie sprawę do księgowej? Rozliczał ktoś może zagranicznerozliczenia.pl/rozliczenie/belgia zwrot podatku z Belgii ? Jak sobie z tym poradziliście? Jakie dokumenty są potrzebne do takiego rozliczenia?

U mnie takie tematy ogarnia biuro rachunkowe https://rachunkowebiuro.szczecin.pl/ubezpieczenie/ , więc zachodnie przychody i podatki także

Obrazek
ODPOWIEDZ