Dom seniora?

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu prywatnym i nie tylko.
Awatar użytkownika
celestyna
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2020, 3:33

Dom seniora?

Post autor: celestyna »

Cześć. Pewnie znajdą się tu osoby, które musiały podjąć decyzję o oddaniu bliskiej osoby do domu seniora. Może też wiecie coś na temat Centrum Opieki Familia w Łodzi? Byłabym wdzięczna za wszelkie opinie na temat tego miejsca.
Awatar użytkownika
Kinga_64
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2020, 19:18

Re: Dom seniora?

Post autor: Kinga_64 »

Decyzja jest bardzo trudna, ale ja zdecydowałam się właśnie na Familię. Głównie ze względu na wiele pozytywnych opinii. Nie zawiodłam się. Moja ciocia, która tam przebywa, ma wspaniałą opiekę i widać, że dobrze czuje się w tym miejscu.
Awatar użytkownika
Szyszyka
Posty: 188
Rejestracja: 07 paź 2019, 19:54

Re: Dom seniora?

Post autor: Szyszyka »

Wiele osób decyduje się na opiekę nad osobą starszą w swoim domu. Wiadomo, że takie domy opieki to super sprawa, ale też nie każdego na nie stać oczywiście. Opieka nad starszymi osobami jest kosztowna i tu już nie chodzi tylko o leki. Czasami trzeba i zainwestować w profesjonalny sprzęt medyczny. Tu na stronie https://esklep.brandvital.eu/produkty/a ... szne,2,407 znajdziecie między innymi aparaty słuchowe, także i inne sprzęty, akcesoria medyczne.
Awatar użytkownika
milena
Posty: 79
Rejestracja: 01 kwie 2019, 10:12

Re: Dom seniora?

Post autor: milena »

Jest sporo dobrych placówek tego typu. Warto wybierać coś w swojej okolicy. Zawsze łatwiej dojechać w odwiedziny. Ja mogę zaproponować taki dom seniora pod Warszawą. To Dom Seniora Anna. Tutaj http://domseniora24.pl/ możesz go zobaczyć. Moim zdaniem bardzo przyjemne, ciepłe miejsce. Zapewniają opielę lekarską i pielęgniarską. Do tego seniorzy mogą korzystać z wielu zajęć aktywizujących. Myślę, że taki dom to dobre rozwiązanie.
Kroseńka

Re: Dom seniora?

Post autor: Kroseńka »

Miasteczko seniora to idealny dom seniora dla osób które chcąc poczuć na starość spokój i mieć swój własny azyl. Starsi ludzie jako pełnoprawni mieszkańcy Miasteczka Seniora, będą budować tutejszą społeczność i aktywnie uczestniczyć w jej życiu.
Kroseńka

Re: Dom seniora?

Post autor: Kroseńka »

Kroseńka pisze: ↑23 paź 2020, 11:25 Miasteczko seniora to idealny dom seniora dla osób które chcąc poczuć na starość spokój i mieć swój własny azyl. Starsi ludzie jako pełnoprawni mieszkańcy Miasteczka Seniora, będą budować tutejszą społeczność i aktywnie uczestniczyć w jej życiu.

Sprawdź więcej na stronie www http://miasteczko-seniora.pl/dom-spokoj ... osci-cena/
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 801
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:01

Re: Dom seniora?

Post autor: Zdzisiek78 »

Wybór takiego miejsca zdecydowanie powinien być dobrze przemyślany. Jestem przekonana że na tej stronie internetowej https://zycieseniora.com znajdziecie odpowiednie miejsce w waszej okolicy albo gdziekolwiek będziecie chcieli. Możecie przeczytać tam również wiele innych przydatnych artkułów :D
Michaliińska

Re: Dom seniora?

Post autor: Michaliińska »

W pewnym wieku profesjonalna opieka jest już niezbędna. Samemu nie damy rady, szczególnie jeśli starsza osoba jest dodatkowo schorowana. Ja mogę polecić Wam dobry dom opieki w Nowym Dworze Mazowieckim - ZOL Dom Rodzinny. Jeśli jesteście właśnie z tych stron to naprawdę warto rozważyć tę opcję. Zadbają tam o Waszą bliską osobę.
Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 131
Rejestracja: 20 wrz 2020, 20:01

Re: Dom seniora?

Post autor: Lukrecja »

Moja ciocia przebywa w prywatnym domu seniora Leśne Wrota na kaszubskiej wsi w miejscowości Kostkowo w okolicach Trójmiasta i chwali sobie ten ośrodek. Ma tam kompleksową opiekę, w tym 24-godzinną opiekę pielęgniarską i regularne wizyty lekarzy, są wycieczki i spacery, zajęcia hobbystyczne, różne ciekawe wydarzenia, także nie nudzi się, no i ma tam oczywiście swoje ukochane przyjaciółki, także z jej perspektywy taki dom opieki to dobra rzecz. Tu podrzucam namiary https://www.lesnewrota.pl/oferta Jeśli jesteście z okolicy to sprawdźcie ich sobie.
ałencka

Re: Dom seniora?

Post autor: ałencka »

Dziadek czuł się bardzo samotny, czekając aż my wrócimy z pracy. Dowiedzieliśmy się o możliwości dziennego pobytu w Domu Opieki w Nowym Dworze Mazowieckim http://www.domopiekiseniora.com/o-domu- ... jutrzenka/ . Od momentu, gdy codziennie tam dziadka odwozimy przed pracą, a zabieramy w drodze powrotnej, stan jego samopoczucia uległ diametralnej poprawie. Dziadek jest bardzo zadowolony z zajęć prowadzonych w Domu Opieki.
Kryśka

Re: Dom seniora?

Post autor: Kryśka »

Moja niepełnosprawna babcia przebywa w Domu Opieki Iwa. Babcia ma tam dobra opiekę medyczną przez całą dobę. Jest poddawana regularnej rehabilitacji. Dzięki temu jej stan zdrowia uległ znacznej poprawie. Jeśli chcecie namiarów na nich, zajrzyjcie tutaj https://dom-seniora-iwa.pl/dom-opieki-pabianice/ .
KAśKA12

Re: Dom seniora?

Post autor: KAśKA12 »

Nikt, kto się bezpośrednio nie zetknął z chorbą Alzheimera nie wie, jak bardzo skomplikowana jest opieka nad chorym. Dlatego szczerze podziwiam opiekunów Domu Opieki Seniorek https://www.ddp-seniorek.pl/opieka/nad- ... lzheimerem , w którym przebywają chorzy na tę chorobę. Moja ciocia też jest pensjonariuszką tego domu. Odwiedzając ją, widzę, z jakim poświęceniem i cierpliwością opiekunki i pielęgniarki zajmują się chorymi.
pień

Re: Dom seniora?

Post autor: pień »

Ja rozumiem, sama byłam w takiej sytuacji, że stałam przed wyborem: całodobowa opieka nad ciocią, która nie jest w stanie sama wstać z łózka albo dom opieki. Wybrałam dom opieki, bo nie miałam jak się nią zajmować, nawet z opiekunami byłoby ciężko. Wybrałam naprawdę dobry dom opieki, jest to Dom Pogodnej Jesieni https://www.jadwinin.pl/calodobowa-opieka-nad-starszymi w Jadwininie. Tam doskonale zajmują się ciocią, podają jej leki, ma różne zajęcia, wcale się nie nudzi no i przebywa z ludźmi w swoim wieku :), warunki mieszkaniowe mają tam świetne, polecam.
klatą

Re: Dom seniora?

Post autor: klatą »

Co w tym złego, że senior będzie miał należytą opiekę? To dobre rozwiązanie. Polecam wam zerknąć na https://podtopolami.eu/ tutaj opieka jest na najwyższym poziomie, znają tam każdego, starsza osoba ani na chwilę się nie nudzi ale również mają czas na to by odpocząć czy się zrelaksować.
Łonik

Re: Dom seniora?

Post autor: Łonik »

Będę z Wami szczera, ja nie ukrywam, że jest taka możliwość, że nadejdzie taki moment, ze będziemy musieli oddać babcię do domu opieki i na pewno wtedy poszukamy dla niej najlepszego miejsca w okolicy. Póki co jeszcze zajmujemy się nią na zmianę, babcia jest starsza, schorowana, ma problem z nietrzymaniem moczu. W dobrej cenie kupuję dla niej w DOZie wkładki chłonne z Teny, oni pomogli mi też załatwić na miejscu dofinansowanie na te produkty.
wiłka

Re: Dom seniora?

Post autor: wiłka »

Łonik pisze: ↑30 cze 2021, 19:45 Będę z Wami szczera, ja nie ukrywam, że jest taka możliwość, że nadejdzie taki moment, ze będziemy musieli oddać babcię do domu opieki i na pewno wtedy poszukamy dla niej najlepszego miejsca w okolicy. Póki co jeszcze zajmujemy się nią na zmianę, babcia jest starsza, schorowana, ma problem z nietrzymaniem moczu. W dobrej cenie kupuję dla niej w DOZie wkładki chłonne z Teny, oni pomogli mi też załatwić na miejscu dofinansowanie na te produkty.
Też załatwiałam dofinansowanie na środki higieniczne dla babci, w doz bardzo pomocna Pani wytłumaczyła nam co i jak.
Awatar użytkownika
biasza
Posty: 179
Rejestracja: 27 lip 2019, 2:04

Re: Dom seniora?

Post autor: biasza »

Mój dziadek mieszkał sam dość długo i to w mieście gdzie nie było bliskich. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie jak przeniesie się do domu seniora, będzie miał i najlepszą opiekę i towarzystwo. Szukaliśmy najlepszy dom seniora podkarpackie i zdecydowaliśmy się na ofertę https://donumcorde.pl/dom-seniora/ . Mają świetne warunki, pyszne jedzenie, dziadek czuje się jak u siebie w domu .
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: Dom seniora?

Post autor: malinka11 »

Na pewno każdy kto zajmuje się osobami w podeszłym wieku, doskonale wie, jak ważne jest postawienie na naprawdę konkretną pomoc, szczególnie w sytuacjach, które wymagają uważności i zaangażowania. Polecam zatem zajrzeć na stronę http://geers.pl/ jeśli zmagacie się z problemem w postaci słuchu. Na pewno będzie to dobra droga do działania.
płeskie

Re: Dom seniora?

Post autor: płeskie »

Jako samotna starsza osoba już od dawna myślałam o zamieszkaniu w Domu Spokojnej Starości, gdzie będę mogła bezpiecznie spędzić ostatnie dni mojego życia w towarzystwie podobnych do mnie osób. Jestem bardzo zadowolona z pierwszego roku pobytu w Dom Seniora „Harmonia” w Gdańsku https://domsenioraharmonia.pl/oferta Jest to ośrodek świetnie wyposażone. Pracownicy dbają tam nie tylko o stan zdrowotny pensjonariuszy, ale również o ich dobre samopoczucie psychiczne i możliwość realizacji pasji.
ODPOWIEDZ