kredyt we frankach

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu prywatnym i nie tylko.
Różka

kredyt we frankach

Post autor: Różka »

Kredyt zaciągnięty we frankach cieszył do czasu, potem to już tylko problemy ze spłatą, rosnące w górę raty. Pierwsze co trzeba zrobić to sprawdzić umowę pod kątem klauzul niedozwolonych. Na taką bezpłatną analizę mogłam liczyć w https://cleverstep.pl/ , a po zweryfikowaniu zapisów podpisałam z nimi umowę na współpracę. Co ważne jasną, bez żadnych kruczków prawnych, a sama pomoc niezwykle fachowa i profesjonalna. Sam człowiek by sobie z tym wszystkim nie poradził, to nawet nie ma o czym mówić.
KaśkaW

Re: kredyt we frankach

Post autor: KaśkaW »

Mam podobne doświadczenie jeśli chodzi o kredyt we frankach. Był taki moment, że nie miałam z czego płacić rat - koszmar. Szukałam różnych sposobów by raty zmniejszyć, ale to niewiele dawało - tylko nerwy i stres. W końcu trafiłam na kancelarię pani Katarzyny Piętka http://kancelariapietka.pl/. I dopiero tam otrzymałam profesjonalną pomoc. Kancelaria specjalizuje się w podważaniu umów kredytowych frankowych przed sądem. Mają wyspecjalizowany zespół, który wyszukuje zapisów w umowie kredytowej niezgodnych z prawem - a to jest podstawa do jej unieważnienia. U mnie wszystko się udało i poszło dość sprawnie. Warto spróbować.
wrażenie

Re: kredyt we frankach

Post autor: wrażenie »

Nie mam takiego kredytu i mam nadzieję, że jeszcze wiele osób będzie się o tym dowiadywało, ale koniec końców każdy wyjdzie z takiego zadłużenia. Wiem, że można z kancelariami walczyć, ale są też takie https://doradcafinansowy-trojmiasto.pl/ ... wejherowo/ biura pośrednictwa. Można w ten sposób na przykład zaciągnąć kredyt w złotówkach na franki.
gośka

Re: kredyt we frankach

Post autor: gośka »

Radzę sobie zerknąć tutaj https://www.naszraciborz.pl/site/art/1/0/87050 . Mają tam wiele ciekawych propozycji, jeśli chodzi o kredyty frankowe. Niestety, ale wiele osób ma niedozwolone klauzule i przez to trzeba płacić naprawdę ogromne raty. Warto w takiej sytuacji reagować i przede wszystkim przy pomocy kancelarii skierować sprawę do sądu.
Awatar użytkownika
Zenna
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar 2019, 8:53

Re: kredyt we frankach

Post autor: Zenna »

Różka pisze: ↑08 kwie 2021, 9:52 Kredyt zaciągnięty we frankach cieszył do czasu, potem to już tylko problemy ze spłatą, rosnące w górę raty. Pierwsze co trzeba zrobić to sprawdzić umowę pod kątem klauzul niedozwolonych.
No właśnie, to wszystko, co dotyczy kredytów we frankach mogłoby wyglądać zupełnie inaczej,
gdyby banki lepiej to wyjaśniały w momencie ich brania i pewnie wtedy jakby człowiek był świadomy ryzyka,
to mógłby zdecydować mądrzej, a tak niestety było słabo.
My walczymy o swoje prawa w kancelarii Lextio.pl, z Kielc, no i liczymy i czekamy, że uda się umorzyć to zobowiazania albo przerobić je na złotówki, co już dałoby ulgę. Echhh jedyne co nas cieszy w tym wszystkim to właśnie to, że trafiliśmy na dobrych prawników, bo jakby nie to, to byłoby słabo
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: kredyt we frankach

Post autor: Hanka »

Kredyty we frankach to już od dłuższego czasu bardzo głośny temat. I trudno się dziwić. Zastanawiam się dlaczego frank podrożał - znowu. Myślę, że to kolejny raz zła wiadomość dla osób, które mają zaciągnięty kredyt w tej walucie. Może ktoś z Was należy do tej grupy i chciałby podzielić się informacją, jak na chwilę obecną wygląda sytuacja? Czy próbowaliście załatwić sprawę w sądzie? Słyszałam, że wielu frankowiczów w ten właśnie sposób próbuje odzyskać swoje pieniądze...
ODPOWIEDZ