Własne laboratorium

Szukasz rady, podpowiedzi? Dzielimy się tu wątpliwościami, opowiadamy o życiu prywatnym i nie tylko.
Awatar użytkownika
kimo
Posty: 1
Rejestracja: 09 kwie 2020, 14:34

Własne laboratorium

Post autor: kimo »

Mam w planie otworzyć z koleżanką własne laboratorium analiz chemicznych. mamy trochę środków i już dawno to planowalyśmy tylko wiadomo, że sporo załatwień w tym kierunku. Szukam obecnie sprzętu do wyposażenia - znalazłam całkiem fajne probówki i inne drobne przedmioty, które sa tu w dobrej cenie więc podrzucam bo z pewnościa przydadzą się a jest to niszowy temat czasem trudny do znalezienia :) zatem łapcie bo jakość jest bardzo dobra :)
Awatar użytkownika
Alinka00
Posty: 112
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:33

Re: Własne laboratorium

Post autor: Alinka00 »

Chcąc prowadzić własne laboratorium na pewno niezbędny będzie odpowiedni sprzęt oraz akcesoria - https://danlab.pl/nasze-produkty/urzadz ... oratoryjne Dzięki temu będziecie w sposób prawidłowy przechowywać próbki oraz odczynniki. Do tego również taki sprzęt musi posiadać oczywiście odpowiednie parametry w zależności od swojego przeznaczenia.
Awatar użytkownika
Beatka03
Posty: 124
Rejestracja: 23 gru 2018, 18:00

Re: Własne laboratorium

Post autor: Beatka03 »

Prowadzenie własnego laboratorium wymaga skompletowania odpowiedniego sprzętu - https://renggli.pl/pl/oferta/dygestoria ... wyciagowe/ Trzeba dokładnie zapoznać się z tym jaki sprzet jest potrzebny do wykonywania danego rodzaju badań. Do tego również sprzęt musi się odznaczać określoną wydajnością i dokładnością, żeby pomiary były jak najbardziej wiarygodne.
Bartaaś

Re: Własne laboratorium

Post autor: Bartaaś »

Witam, witam. Otworzenie laboratorium to duży i kosztowny krok. Jak finansowaliście swoje? My podeszliśmy do tego na spokojnie. Kilka tygodni zajęło nam zaplanowanie wszystkiego. Teraz czekamy tylko na mikroskop skaningowy od Uni Export https://www.uni-export.com.pl/skaningow ... ektronowa/ i możemy zaczynać pracę.
Camilla

Re: Własne laboratorium

Post autor: Camilla »

I jak tam? Czy już macie otwarty swój biznes, czy jeszcze nie? Jak chodzi o mnie to właśnie mam miejscówkę itd - ale teraz będę kupować wyposażenie i tak zainteresowała mnie w sumie oferty https://www.argenta.com.pl/Sprzety-laboratoryjne - czy ktoś z was tam robił zakupy? Czy polecacie ich sprzęty?
dancereczkaa

Re: Własne laboratorium

Post autor: dancereczkaa »

Na fizyce, a w sumie na lekcjach chemiczno-fizycznych poznaliśmy ręczny spektrometr ramana i wiem, że nie jest to byle co. Po prostu, takim narzędziem możemy wiele, jeśli je odpowiednio oczywiście zastosujemy. Dodatkowo powiem Wam, że nikt w moim otoczeniu o tym nie słyszał, a to naprawdę ma ogromne znaczenie.
ODPOWIEDZ