jakie studia

Rozmawiamy tu o sprawach rodzinnych, małżeństwie, związkach, wychowaniu dzieci. Opowiedz o swoich radościach, problemach i wątpliwościach.
Awatar użytkownika
Shovna
Posty: 144
Rejestracja: 24 cze 2019, 11:55

jakie studia

Post autor: Shovna »

Akurat w dzisiejszych czasach ciężko określić, jakie kierunki mają przed sobą najlepszą przyszłość. Rynek pracy zmienia się tak szybko, że nigdy nie wiadomo, co będzie najbardziej w modzie za kilka lat. Od dawna jednym z kierunków, które cieszą się duzym zainteresowaniem jest - zarządzanie - http://www.wszop.edu.pl/kandydaci/zarza ... 259,54,259 Warto zapoznać się z taką ofertą edukacyjną, bo akurat osoby zarządzające będą potrzebne zawsze w każdej firmie.
Awatar użytkownika
mari9022
Posty: 158
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Re: jakie studia

Post autor: mari9022 »

Bardzo przyszłościowym kierunkiem na pewno jest informatyka. Wiele uczelni takie kierunek u siebie posiada, ale jedną z bardziej popularnych jest uczelnia http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-z ... nformatyka Wyróżnia ją to, że mieści się w Warszawie, a jak wiadomo - duże miasto daje duże możliwości. Kierunek ten pozwoli też zyskać na przyszłość świetny zawód.
Awatar użytkownika
lenka77
Posty: 234
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:48

Re: jakie studia

Post autor: lenka77 »

Nie wszyscy mogą być informatykami, choć kierunek oczywiście jest przyszłościowy :) Administracja to też dobry wybór. Ja skończyłam administrację właśnie - na WSGE w Józefowie i bardzo sobie ten kierunek i tę uczelnię chwalę https://wsge.edu.pl/pl/studia-i-stopnia Pracę w zawodzie szybko udało m się znaleźć, jestem z niej zadowolona, zarobki mam rozsądne, także wybrałam naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
AbiUbu
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2020, 12:34

Re: jakie studia

Post autor: AbiUbu »

Myślę, że spokojnie możemy uderzać w kierunki informatyczne. Mimo, że IT wydaje się typowo męską dziedziną, to jednak jest coraz większy nacisk na to, żeby angażować kobiety w takie zawody. Dlatego spokojnie można zastanowić się nad ofertą Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Studia analityka baz danych nie jest aż tak wymagające, jak typowe programowanie czy specjalizacja w hardware, niemniej wciąż to opłacalny kierunek.
Awatar użytkownika
solma
Posty: 74
Rejestracja: 28 cze 2019, 7:19

Re: jakie studia

Post autor: solma »

Nie trzeba tak do końca kończyć studiów aby znaleźć sobie dobre zatrudnienie. Bardzo wiele zawodów pozwala zarobić godne pieniadze ale nie wymaga tutaj wykształcenia wyższego.Pisze na przykład o pracy kosmetyczki, ewentualnie manicurzystki....
Polecam poczytać sobie o szkoleniach z manicure:
https://www.mobica.pl/szkolenia-z-manic ... -w-biznes/

Na stronie jest opisane jak wybrać dobre szkolenie Szkoleń obecnie jest od groma ale jeśli już decydujecie się na szkolenie, to warto szkolić sie u najlepszych.
Awatar użytkownika
malutka_alutka
Posty: 25
Rejestracja: 24 sty 2020, 14:01

Re: jakie studia

Post autor: malutka_alutka »

Może i nie trzeba, ale warto. Ja jestem po programowaniu i informatyce, teraz zajmuję się projektem "systemy informatyczne dla edukacji" i badam to, jak w szkołach działają właśnie takie uslugi programistyczne itp. Nie żałuję wcale moich studiów.
Awatar użytkownika
Zosia24Zosia
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2020, 12:10

Re: jakie studia

Post autor: Zosia24Zosia »

Ja jak bym miała drugi raz wybierać studia to poszła bym na psychologie a potem prowadziła bym swój gabinecik :)
Awatar użytkownika
Marcysia
Posty: 167
Rejestracja: 22 sie 2019, 12:44

Re: jakie studia

Post autor: Marcysia »

Według mnie warto się najpierw dobrze zastanowić zanim zdecydujemy się na jakiś konkretny kierunek studiów. Wydaje mi sie, że trzeba myśleć przyszłosciowo. Możesz popatrzeć na ten https://www.wszop.edu.pl/kierunki-studi ... 0,54,17845 , kierunek wydaje mi sie, że warto brać go pod uwagę wybierając kierunek studiów.

nzm2-xksa
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: jakie studia

Post autor: malinka11 »

Jeśli Twoją pasją są zdjęcia i pragniesz w tym temacie nieco się rozwinąć, to w moim odczuci studia fotografia w mediach będą dla Ciebie idealne! To bez wątpienia jeden z tych pomysłów na życie, który jest pełen pasji i zaangażowania, a także pozwoli Ci spełniać się w tym niezwykle mocno. Polecam poczytać o samym kierunku i uczelni na https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/fotografia-w-mediach/ gdzie wszystko jest bardzo dobrze opisane.
Awatar użytkownika
swierk995
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2020, 10:19
Lokalizacja: Białystok

Re: jakie studia

Post autor: swierk995 »

Jakie by nie wybrać, trzeba po prostu tego chcieć i to lubić. Nie znajdziesz lepszej odpowiedzi
Awatar użytkownika
Dominiczka
Posty: 111
Rejestracja: 22 lip 2019, 15:25

Re: jakie studia

Post autor: Dominiczka »

W mojej opinii natomiast zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez https://wseh.pl/pl/page/oferta-edukacyj ... opnia.html gdzie uczęszczałem na studia I i II stopnia. Super przygotowanie kadry, sal i zajęć. Dobrze dobrane przedmioty, świetna atmosfera i wyrozumiałość ze strony wykładowców. Wspominam ten czas bardzo dobrze i zdecydowanie mogę polecić, jeżeli zależy Wam na szkole z wysokim poziomie i kierunkami które dają spore możliwości późniejszej pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
malinka11
Posty: 265
Rejestracja: 31 mar 2019, 23:49

Re: jakie studia

Post autor: malinka11 »

Podążaj za tym co jest dla Ciebie ważne i wartościowe. Stawiaj na konkretne i bardzo świadome kierunki i uczelnie, które mają w swoim celu postawić na jakościową edukację dla studentów. Przykładem takich działań są studia zarządzanie przedsiębiorstwem Warszawa, które znajdziesz w ofercie http://wwsb.edu.pl :) dzięki nim masz pewność, że zdobędziesz wymagane i najpotrzebniejsze informacje aby wejść na rynek pracy.
Awatar użytkownika
Saszka
Posty: 44
Rejestracja: 20 mar 2019, 13:40

Re: jakie studia

Post autor: Saszka »

Może IT , prawo i medycyna? To kierunki, po których jest spora szansa na zatrudnienie.
Jeśli planujesz studia w przyszłości to może przydadzą Ci się te namiary: https://notatek.pl/uczelnie ?
To serwis, dzięki któremu oszczędzisz mnóstwo czasu i pracy, a Twoje życie studenckie będzie dużo bogatsze.
Pewnie niektórzy znają już Notatek.pl, bo to nie jest nowy serwis, ale właśnie dzięki temu,
że nie jest to nowa baza jest już mocno rozbudowana i będzie naprawdę pomocna w nauce.
Awatar użytkownika
amroza
Posty: 145
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:55

Re: jakie studia

Post autor: amroza »

wiadomo, że każdy ma inne zainteresowania i pomysł na siebie. ale jeśli myślicie po prostu pod kątem znalezienia dobrej pracy to kierunek audyt i kontrola będzie dobrym wyborem. te stanowiska są zawsze dobrze płatne i szanowane
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 94
Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:57

Re: jakie studia

Post autor: fiona45 »

Moim zdaniem warto tutaj pomyśleć o studiach takich przyszłościowych. Widziałam ciekawe propozycje na https://horyzont.eu . Mają tam sporo ciekawych ofert w dobrej cenie. Każdy znajdzie coś konkretnego. Nauczanie w fajnym rytmie i fajnymi technikami, gdzie szybko można zapamiętać wiele rzeczy.
Awatar użytkownika
tempurka
Posty: 189
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: jakie studia

Post autor: tempurka »

Zgodzę się jak najbardziej. Szkoda czasu na studia , które nam nic nie dadzą. Dlatego warto studiować kierunki inżynierskie jak np. budownictwo . Sama planuję rozpocząć II stopień na http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-a ... ii-stopnia , bo bardzo dobre opinie o tej uczelni słyszałam
Awatar użytkownika
Hanka
Posty: 664
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:11

Re: jakie studia

Post autor: Hanka »

A czy oprócz studiów robicie sobie czasami jakieś dodatkowe kursy lub szkolenia? Moim zdaniem warto, tym bardziej, że niektóre z nich można znaleźć całkowicie za darmo. Na przykład ostatnio trafiłam na takie szkolenia z zakresu dietetyki na stronie internetowej https://kargroupoferta-2954.gr8.com/. Co o nich sądzicie?
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 229
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: jakie studia

Post autor: ula24 »

Moja siostrzenica chce iść na finanse i rachunkowość. Znalazła na https://www.ssw-sopot.pl/finanse-i-rachunkowosc/ taki kierunek i przymierza się właśnie tam rozpocząć studia. To jedna z najlepszych uczelni wyższych w Trójmieście. Mam nadzieję, że po tym kierunku nie będzie miała problemu ze znalezieniem pracy.
Awatar użytkownika
meta06
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2020, 11:07
Lokalizacja: Puszczykowo

Re: jakie studia

Post autor: meta06 »

Studia powinniśmy wybierać pod kątem własnych zainteresowań.
Awatar użytkownika
Agnieszka_Nowacka19
Posty: 77
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:56

Re: jakie studia

Post autor: Agnieszka_Nowacka19 »

Ja się zdecydowałam na studia pedagogiczne. Warszawa to moje miasto, tam znalazłam swoje miejsce na ziemi i najlepszą uczelnię pod słońcem https://wsp.edu.pl/ Póki co nie mogę na nic narzekać. Dużo się tam nauczyłam. Nie zamieniłabym jej na żadną inną.
Awatar użytkownika
mama_kama
Posty: 269
Rejestracja: 15 cze 2019, 10:40

Re: jakie studia

Post autor: mama_kama »

Ja myślę, by wybrać studia osteopatia. To bardzo mocno kierunkowy kierunek. Jednak wydaje mi się najbardziej zbliżony do tego co mnie interesuje. Myślę, że uczelnie obecnie starają się tworzyć coraz więcej takich właśnie kierunków, więc jest w czym wybierać.
ranka

Re: jakie studia

Post autor: ranka »

To pytanie zapewne zadaje sobie nie jeden z nas. Bo z jednej strony warto iść na studia a z drugiej nie mamy pewności że dobrze wybierzemy. Dlatego też ja postanowiłam złożyć papiery na kilka kierunków. Między innymi także na studia z reklamy Bo jednak od dziecka bardziej mnie w tym kierunku coś ciągnęło. A co z tego wyjdzie to się okaże
Bernadetta

Re: jakie studia

Post autor: Bernadetta »

Długo się zastanawiałam jakie studia, miałam masę pomysłów, w końcu podjęłam decyzję, że chcę iść na studia strategia reklamy i pr warszawa, prywatne oczywiście, bo w tygodniu chcę iść do pracy. Tutaj chcę iść https://wwsh.edu.pl/specjalnosci/strate ... lamy-i-pr/ . Wiadomo, że to będzie duża zmiana w moim życiu. Nowe miejsce zamieszkania, nowa praca, nowe otoczenie, właściwie wszystko nowe, ale ja bardzo lubię stawiać sobie wyzwania!
kaśka

Re: jakie studia

Post autor: kaśka »

Jeśli chodzi o sensowne kierunki to na moich studiach było m.in. bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo urzędnicze czy zarządzanie. Mówię o Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie https://wsge.edu.pl/ Ja akurat jestem po prawie urzędniczym i bardzo dobrze wybrałam, pracę w zawodzie mam, zarabiam przyzwoicie, także jestem bardzo zadowolona z moich wyborów.
tidalą

Re: jakie studia

Post autor: tidalą »

Widziałem fajną stronę o tej tematyce https://monitori.pl
Awatar użytkownika
kopka
Posty: 140
Rejestracja: 22 lut 2020, 10:02

Re: jakie studia

Post autor: kopka »

Hm, może bezpieczeństwo wewnętrzne? Ten kierunek widziałam między innymi na tej uczelni https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-stu ... ewnetrzne/ a musicie wiedzieć, że jest to jedna z lepszych uczelni właśnie w tym regionie. Nauka tutaj to sama przyjemność.
wąt

Re: jakie studia

Post autor: wąt »

Jak chcesz kupic podręczniki dla swojego dziecka w dobrej cenie to polecam Ci stronę jaką jest https://www.taniaksiazka.pl/t/repetytorium-maturalne Znajdziesz tutaj całe repetytorium dla maturzystów i nie tylko :) Warto się rozejrzeć. Naprawdę spoko stronka i świetne ceny, dlatego warto sprawdzić!
joluś

Re: jakie studia

Post autor: joluś »

Wybralibyście prawo zaoczne? Pytam, ponieważ słyszałam na ten temat wiele różnych informacji. Są osoby, które polecają takie rozwiązanie, a są osoby, które odradzają ze względu na to, że ich zdaniem na studiach dziennych można więcej się nauczyć, no a tutaj wiedza ma ogromne znaczenie, aby później pracować w zawodzie.
maryś555

Re: jakie studia

Post autor: maryś555 »

Idę na taki kierunek, jak zarządzanie przedsiębiorstwem i wybrałam studia i uczelnię w Warszawie https://vizja.pl/studia-wyzsze/prawo-w- ... ,ws60.html Ciekawa specjalizacja i ciekawe połączenie prawa z biznesem. Wyjątkowy kierunek i świetna uczelnia, która na pewno pomoże osiągnąć odpowiednie efekty.
student

Re: jakie studia

Post autor: student »

Idąc po studiach do pracy, często przyjdzie nam się spotkać z onboardingiem - https://www.gamfi.com , dobrze ułożony onboardig, sprawi że nie tylko odpowiednio wdrożymy się w pracę na danym stanowisku. To także krok do poznania innych pracowników i zrozumienia ich roli w firmie, jest to ważne, szczególnie w przypadku większych firm, które składają się z wielu różnych działów.
Felicja

Re: jakie studia

Post autor: Felicja »

Zawód ma dla mnie ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na naszą przyszłość. Dlatego bardzo się cieszę, że edukacja stale się rozwija zamiast stać w miejscu. Czy słyszeliście o najnowszej umowie, która została podpisana ? Zapraszam do zapoznania się z nią na stronie https://www.salon24.pl/u/boguslaw-mazur ... lucja-4-0. Pojęcie Branżowych centrów umiejętności brzmi9 naprawdę imponująco. Według mnie to krok we właściwym kierunku w rozwoju edukacji zawodowej
Milenaa

Re: jakie studia

Post autor: Milenaa »

Jezeli ktoś z was jeszcze szuka uczelni gdzie mozna studiowac pedagogike i tym podobne kierunki, to zerknijcie sobie tutaj https://uczelniakorczaka.pl/ckp/ oferta moim zdaniem bardzo fajna, no i duzy wybór kierunków jesli chodzi o podyplomówki :)
bogna

Re: jakie studia

Post autor: bogna »

Jeśli jesteś nauczycielem i chcesz się dokształcać, to warto rozważyć studia podyplomowe z integracji sensorycznej. Z tego co wiem uczelnia https://www.podyplomowka.edu.pl/specjal ... zna-online oferuje naukę online, a zajęcia trwają 3 semestry. To świetny sposób, aby być na bieżąco z najnowszymi badaniami i praktykami w tej dziedzinie.
ODPOWIEDZ