Bezpieczne dziecko w aucie

Wszystko o motoryzacji - o czym warto pamiętać, jak dbać o samochód, przeglądy, z jakich serwisów korzystać i jak nie dać się naciągnąć oszustom. Przepisy, ubezpieczenia i pomoc prawna w razie wypadku.
Katia

Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: Katia »

Bezpieczne przewożenie dziecka w aucie jest priorytetową sprawą dla każdego rodzica. Wiem, że najlepszym wyborem jest fotelik lecz chciałabym w tym roku zacząć korzystać z alternatywnych rozwiązań, które ułatwiają podróżowanie w aucie dziadków, taksówce itp Nie zawsze mamy możliwość na czas dostarczyć fotelik, a trzeba przyznać, że jego gabaryty, waga nie zawsze ułatwiają tą czynność. Jak do tego tematu podejść by wybrać dobry produkt z zachowaniem priorytetów?
Gienia

Re: Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: Gienia »

Awaryjne sytuacje w szkole, choroba dziecka czy nienormowany czas mej pracy wymagają abym była przygotowana na wszelkie sytuacje. Zazwyczaj w takich sytuacjach przychodzi mi z pomocą mama bądź opiekunka, które w danym momencie nie dysponują fotelikiem w swym aucie. Dlatego też wyposażyłam je w innowacyjne rozwiązanie jakie jest Smart Kid Belt. Jest to małe poręczne urządzenie, które zapewnia bezpieczeństwo jazdy w aucie memu dziecku, łatwo się je montuje, a kupione w dwupaku niewiele kosztowało.
Barbara

Re: Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: Barbara »

SKB jest fajnym nowoczesnym rozwiązaniem, które dobrze spełnia swe funkcje. Można znaleźć w sieci wiele informacji na ich temat. Są one zamieszczone na stronie internetowej producenta jak i innych niezależnych instytucji, które przeprowadzały niezależne testy aby potwierdzić ich skuteczność. W testach urządzenie to wypadło bardzo dobrze, wyprzedzać nawet niektóre foteliki, które też brały udział w tych testach. Moim zdaniem nie powinniśmy bać się nowości i dawać im szanse.
Olga

Re: Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: Olga »

Późno dowiedziałam się o tym rozwiązaniu. W chwili gdy je odkryłam syn miał 10 lat więc korzystaliśmy z tego urządzenia niespełna 2 lata. Pamiętam, że gdy zamontowałam je w aucie i odwoziłam syna do szkoły stwierdził, że w końcu siedzi wygodnie. Cieszę się, że SKB jest cały czas na naszym rynku bo to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla rodziców którzy bezpieczeństwo dzieci stawiają jako główny cel. Wiedzcie, że to jest nasz rodzimy wynalazek?
KarolinaI

Re: Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: KarolinaI »

Tak, wiemy :) Całkiem fajny produkt. I bardzo pomocny w życiu. Używamy przy dowożeniu dzieci do szkoły. Jedziemy zawsze pełnym samochodem, bo zbieramy się całymi rodzinami. Tak jest praktyczniej i taniej :) A trójka dzieci na tylnej kanapie w fotelikach by się po prostu nie zmieściła. I tak teraz jest ciasno. Smart Kid Belt to najrozsądniejsze rozwiązanie. A co do bezpieczeństwa to i tak nic nie zastąpi myślenia na drodze :) Najważniejsze by bezpiecznie dojechać, a do szkoły aż tak daleko to nie mamy.
Miriam

Re: Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: Miriam »

No trójka na tylnej kanapie to nierealne. W fotelikach? To chyba tylko w limuzynie :) Inna opcja to jakiś samochód na 7 osób, to można by rozłożyć foteliki w jakis logiczny sposób, by to nie kolidowało. Ale taki samochód to już wyższa cena, większe koszty utrzymania. Nie zawsze potrzeba takiego. Smart Kid Belt w tym przypadku ratuje. Rozwiazuje w dosć fajny sposób problem, z którym nie każdy by sobie mógł poradzić. I to w sposób bardzo ekonomiczny. I bardzo wygodny. Moim zdaniem fajnie, że takie cos wymyślili. Pomysł trafiony.
alinkaa

Re: Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: alinkaa »

Skoro mowa tutaj o takich kwestiach jak bezpieczeństwo dzieci podczas podróży, to według mnie też warto wyróżnić fotelik samochodowy COSMO https://avionaut.com/pl/foteliki/aviona ... r=MintC.02 . Ten model naprawdę świetnie się sprawdza, ponieważ jest solidnie wykonany i z porządnych materiałów. Warto też zaznaczyć, że jego wzornictwo/wizerunek też jest atakcyjny.
Ditaa

Re: Bezpieczne dziecko w aucie

Post autor: Ditaa »

Smart Kid Belt stał się nieodłącznym elementem naszych rodzinnych podróży. Jego łatwość użycia i wygoda dla mojego 5-letniego syna uczyniły go naszym ulubionym akcesorium samochodowym. Warto podkreślić, że ten produkt przeszedł surowe testy bezpieczeństwa i jest zatwierdzony, co daje mi spokój podczas jazdy.
ODPOWIEDZ