Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Niebawem Twój ślub? Podziel się swoimi obawami, radościami, opowiedz o zaręczynach i planach ślubnych. Polecaj salony ślubne, sale weselne, biżuterię.
Awatar użytkownika
Sylwia-80
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2019, 4:01

Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Post autor: Sylwia-80 »

Cześć! Czy ktoś z Was przechodził przez tzw. „rozwód kościelny” – czyli stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego? Jeśli tak to dajcie znać, czy to trudny proces. Szukam opinii.
Awatar użytkownika
Śpiąca_Królewna
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2019, 12:48

Re: Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Post autor: Śpiąca_Królewna »

Wiesz, to wszystko zależy od wielu czynników. Mój proces nie był aż tak skomplikowany, gdyż korzystałam z usług adwokata kościelnego. Adwokat poprowadził mnie przez cały proces co było ogromnym ułatwieniem.
Awatar użytkownika
wiola438
Posty: 43
Rejestracja: 11 kwie 2019, 19:27

Re: Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Post autor: wiola438 »

W cywilnym ogromnie pomógł mi mec. Cejrowski z Tczewa, poczytaj o nim - mega doświadczony prawnik i skuteczny
Awatar użytkownika
Try55
Posty: 55
Rejestracja: 11 gru 2019, 21:52

Re: Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Post autor: Try55 »

To zależy.... jaka jest sytuacja. Ogólnie tak wygląda, że zazwyczaj ciągnie się to nawet 2 lata. Jesli chodzi o taki normalny rozwód to tutaj polecam panią mecenas Magdalenę Grzeskowiak. w Warszawie. Specjalizuje sie w prawie rodzinnym, rozwodach i podziale majątku.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 404
Rejestracja: 31 sie 2019, 20:17

Re: Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Post autor: mczay »

Trudno - na samym początku proponowałabym Ci skupić się na rozwodzie niekościelnym, a cywilnym. Wcześniej, zatrudnij jednak dobrego adwokata, na przykład adwokat rozwody gliwice
Awatar użytkownika
mala9
Posty: 56
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:14

Re: Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Post autor: mala9 »

Nie wiem czy jest to szybsze niż zwykły rozwód. Może najlepiej porozmawiaj z kimś, kto zna się na prawie np Kancelaria Sobczak Maciejewska. Ja nigdy sama nie rozwiązuje spraw, martwie się, że źle coś powiem, co np wpłynie negatywnie na moją sytuacje. Tobie też radzę udać się z tym do kogoś fachowego.
Awatar użytkownika
patrycja
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2020, 9:11

Re: Czy trudno jest o rozwód kościelny?

Post autor: patrycja »

Jesli potrzebujecie porady prawnej to serdecznie polecam adwokat-lubelskie.com. Adwokat to specjalistka w sprawach rozwodowych.
ODPOWIEDZ