Depresja

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
mari9022
Posty: 158
Rejestracja: 07 kwie 2019, 11:16

Depresja

Post autor: mari9022 »

Moja siostra od kilku lat męczy się z depresją. Bardzo chcielibyśmy jej pomóc, ale niestety nie możemy znaleźć odpowiedniego psychologa lub psychiatry w Warszawie. Czy możecie kogoś polecić? Podobno klinika PsychoMedic jest warta zainteresowania. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
devi992
Posty: 245
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: Depresja

Post autor: devi992 »

No wydaje mi się, że jest tutaj bardzo potrzebna pomoc psychologa i faktycznie, jeśli chodzi o klinikę PsychoMedic w Warszawie to jak najbardziej mogę ją polecić. Wiele osób korzysta tam z pomocy i wiele osób chętnie się leczy, co daje im powód do nowego i lepszego życia. Pamiętajcie, że taka pomoc jest bardzo ważna.
Awatar użytkownika
kami992
Posty: 138
Rejestracja: 15 mar 2019, 10:59

Re: Depresja

Post autor: kami992 »

Nie wyobrażam sobie, że ktoś z depresją nie pójdzie do psychologa. Przecież jest teraz tyle możliwości, aby szybko się wyleczyć i łatwo zapisać się na wizytę. Przecież właśnie sama klinika Psychomedic posiada możliwość rejestracji online lub np. możliwość umówienia się poprzez numer telefonu 22 253 88 88. Nie trzeba nigdzie biegać, chodzić i stać w kolejkach.
gitarał

Re: Depresja

Post autor: gitarał »

Depresja jest do pokonania, aczkolwiek koniecznością pozostaje skorzystanie z usług specjalisty. Depresję udało mi się wyleczyć po kilku odwiedzinach z gabinecie https://www.psychicznie.pl/leczenie-depresji . Zdecydowaliśmy się na terapię przy wykorzystaniu ketaminy, co jak widać miało niezmiernie pozytywne skutki. A ja wracam do żywych!
Maryśka

Re: Depresja

Post autor: Maryśka »

mari9022 pisze: ↑05 lut 2020, 23:22 Moja siostra od kilku lat męczy się z depresją. Bardzo chcielibyśmy jej pomóc, ale niestety nie możemy znaleźć odpowiedniego psychologa lub psychiatry w Warszawie. Czy możecie kogoś polecić? Podobno klinika PsychoMedic jest warta zainteresowania. Ma ktoś z Was jakieś doświadczenia?
We blogu Wetalk jest wpis bardzo dobrej pani psycholog o tym jak pomóc osobie z depresją, bardzo merytoryczny tekst, polecam się zapoznać.
łódka

Re: Depresja

Post autor: łódka »

Postanowiłam rozpocząć walkę z depresją. Udało się, jednak należało zacząc od skorzystania z profesjonalnych i zaufanych usług terapeuty. Pomocy na tym polu udzielił mi mgr psycholog-psychoterapeuta https://psycholog-opole-maslankowska.pl ... -depresji/ Irena Maślankowska. Wspolnymi silami zaczelismy pokonywac klopoty, jakie to zaczely mnie gnebic w tamtym czasie. Musze przyznac, iz byl to doskonaly wybor gdyz powoli odzyskuje radosc z zycia, ale i sile niezbedna mi do niego!
Awatar użytkownika
Zenna
Posty: 87
Rejestracja: 12 mar 2019, 8:53

Re: Depresja

Post autor: Zenna »

Ja znam jeszcze lepszą możliwość by uniknąć tego koszmaru
kami992 pisze: ↑09 lut 2020, 21:50 Nie trzeba nigdzie biegać, chodzić i stać w kolejkach.
Loguję się na stronę telemedii, wybieram dział "Specjalizacja lekarska" https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja później patrzę jaki psycholog ma wolny termin jak najszybciej, wpłacam kilkadziesiąt złotych i już jestem umówiona na poradę wideo. Więc nie dość że nie muszę wychodzić z domu by się zarejestrować to w dodatku podczas rozmowy z psychologiem siedzę sobie wygodnie we własnym fotelu :D
ódar

Re: Depresja

Post autor: ódar »

Depresja mojego syna wiązala się z chęcią zmiany płci, gdyż dziecko nie czuło się dobrze w swoim ciele. Pomyślałam, iż najrozsądniej byłoby zgłosić się do PORADNI PSYCHE znającej się na korekcie płci . Tam moje dziecko uzyskało stosowne wsparcie i pomoc, dzięki którym zrozumiało, że nie jest w tym samo a aktualna sytuacja nie jest czymś nadzwyczajnym, to zupełnie normalna rzecz. Wspólnymi siłami zaczęliśmy walkę o lepsze jutro mojego dziecka! Bardzo trafiony wybór.
diablicaa

Re: Depresja

Post autor: diablicaa »

Nie znam się na tym, ale jednak jak mam wam powiedzieć więcej, to na pewno tyle, że skala depresji Becka mnie ciekawi. Jestem pewna, że sporo osób po to sięga, ale jak Wy to widzicie, jak sobie ogólnie radzicie z takimi problemami? Jak dla mnie to idealna wskazówka do działania. Dajcie znać, co wiecie.
Gość

Re: Depresja

Post autor: Gość »

Psychoedukacja jeśli chodzi o https://neuroza.pl/depresja/ jest równie ważna dla pacjentów jak dla osób z najbliższego otoczenia. Skuteczne leczenie często wiąże się z uzyskaniem również wsparcia społecznego.
Awatar użytkownika
ula24
Posty: 241
Rejestracja: 29 mar 2019, 14:16

Re: Depresja

Post autor: ula24 »

Podstawa to uświadomić sobie, że realnie mamy problem. Depresja nie jest na pierwszy rzut oka widzialna, osoby z nią mogą się uśmiechać, pracować, wyglądać na szczęśliwych. A jednak.... Objawem depresji może być na przykład przewlekłe zmęczenie czy problemy ze snem. A leczyć można nie tylko tabletkami, na https://sensusmed.pl/oferta/psychoterap ... -lekowych/ dowiecie się o nowoczesnej terapii jaką można podjąć w ośrodku w Małopolsce.
ODPOWIEDZ