Jak rozpoznać udar?

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
lucyna
Posty: 501
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:21

Jak rozpoznać udar?

Post autor: lucyna »

Jak rozpoznać udar u kogoś?
Wiecie na co zwracać uwagę?
Tutaj https://helphoo.com/pl/blog/jak-rozpoznac-udar-mozgu widziałam coś takiego.
Jest tam ciekawy artykuł na ten temat.
Mieliście kiedyś taką sytuację, że ktoś przy was dostał udaru? Jak sprawy się potoczyły?

badanie dopplera ile kosztuje
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: Juleczka »

Moj dziadek jest po drugim udarze a niestety nikt z rodziny nie moze opiekowac sie nim caly czas. Zastanawiamy sie wiec nad odpowiednim miejscem dla niego - chcemy jak najlepiej. Może tak dom seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu ? w sumie to niedaleko mojego miejsca zamieszkania bo w Piotrkowie Kujawskim nieopodal Inowroclawia. Widzę ,że budynek jest dobrze wyposazony a personel specjalnie wyszkolony do opieki nad starszymi. Co wiecej, na stronie mozna wyczytac ze czesto organizuja seniorom ciekawe zajecia, co myslicie?
Awatar użytkownika
kleo
Posty: 74
Rejestracja: 23 sty 2020, 4:41

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: kleo »

Taką wiedzę powinien mieć każdy z nas. Dobrze, że wrzuciłaś tutaj taki artykuł. U mnie w rodzinie babcia miała udar. Objawy były dzień wcześniej, gdybyśmy wiedzieli od razu byśmy zareagowali. Babcia ma afazję i dostała niestety również paraliżu jednostronnego, co jest często przy udarze. Cały czas walczymy w domu nad przywróceniem babci sprawności. Nasz rehabilitant polecił nam założenie ortezy ToeOff 2.0 https://www.ortocentrum.com.pl/ortotyka ... pe/toe-off, która pomaga w ponownej nauce prawidłowego chodzenia. Dzięki niej babcia nie przyjmie złych nawyków podczas ćwiczeń.
Awatar użytkownika
Zosia24Zosia
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2020, 12:10

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: Zosia24Zosia »

Mój tata miał udar i powiem wam, że był w połowie sparaliżowany i wymagał stałej opieki...Teraz już jest lepiej ale ile musieliśmy włożyć w to pracy...opieka, rehabilitacja... szkoda gadać. Początki były najgorsze bo mieliśmy chyba problemy ze wszystkim z karmieniem, myciem i ubieraniem. Na początku przychodziła do nas Pani z http://opiekunkipoznan.pl/ i wszystko nam pokazywała bo to nie jest taka łatwa sprawa.
Awatar użytkownika
cars
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:49

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: cars »

Rozpoznanie udaru w cale nie jest takie proste dlatego też bardzo często lekceważymy pierwsze objawy. Wiem, bo mój wujek niestety zbagatelizował pierwsze objawy w rezultacie sam nie jest w stanie się poruszać. A pojawił się problem, gdyż musimy go przewieźć do szpitala na badania a ie mamy czym. Na domiar złego wujek mieszka w Poznaniu i tam szukamy jakiegoś transportu medycznego. Podobno tutaj http://rmedyk.pl/ znajdziemy dokładnie to czego szukamy. Korzystaliście z takich usług?
Awatar użytkownika
klaudynkaa
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:27

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: klaudynkaa »

Dokładnie, rozpoznanie objawów jest trudną rzeczą i wymaga bacznej obserwacji. My często nie dostrzegamy pierwszych symptomów, które są bardzo istotne. Tutaj https://careofyou.pl/udar-jak-sie-ochronic-przed-nim/ znalazłam interesujący mnie artykuł poradnikowy w tym temacie. Podejrzewałam, że moja kochana babcia ma początki udaru.
Awatar użytkownika
morena
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: morena »

To ja powiem wam, że w Pałacu Nałęczów sa organizowane pobyty rehabilitacyjne połączone z opieką po pobytach w szpitalu. To pobyty własnie dla pacjentów udarowych czy dla osób z problemami kardiologicznymi. Tu znajdziecie niezbędne szczegóły -http://palacnaleczow.pl/oferta/turnusy-rehabilitacyjne/ Mój tato był na takim turnusie rehabilitacyjnym i dużo mu to dało, szybciej wrócił do lepszej formy, także mam jak najlepszą opinię o tym ośrodku.
Awatar użytkownika
lenka77
Posty: 234
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:48

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: lenka77 »

Znakomici specjaliści od diagnozowania i leczenia chorób neurologicznych, w tym rehabilitacji po udarze to Neuro Care Clinic https://www.neuro-care.pl w Siemianowicach Śląskich. Oferują teleporady i videoporady, konsultacje specjalistów poprzez Skype czy Whatsapp. To świetny ośrodek rehabilitacyjny, mój tata skorzystał z ich pomocy i bardzo dużo mu to dało, jest w o wiele lepszym stanie.
ODPOWIEDZ