Jak rozpoznać udar?

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
lucyna
Posty: 501
Rejestracja: 26 mar 2019, 16:21

Jak rozpoznać udar?

Post autor: lucyna »

Jak rozpoznać udar u kogoś?
Wiecie na co zwracać uwagę?
Tutaj https://helphoo.com/pl/blog/jak-rozpoznac-udar-mozgu widziałam coś takiego.
Jest tam ciekawy artykuł na ten temat.
Mieliście kiedyś taką sytuację, że ktoś przy was dostał udaru? Jak sprawy się potoczyły?
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: Juleczka »

Moj dziadek jest po drugim udarze a niestety nikt z rodziny nie moze opiekowac sie nim caly czas. Zastanawiamy sie wiec nad odpowiednim miejscem dla niego - chcemy jak najlepiej. Może tak dom seniora Pod Topolami https://podtopolami.eu ? w sumie to niedaleko mojego miejsca zamieszkania bo w Piotrkowie Kujawskim nieopodal Inowroclawia. Widzę ,że budynek jest dobrze wyposazony a personel specjalnie wyszkolony do opieki nad starszymi. Co wiecej, na stronie mozna wyczytac ze czesto organizuja seniorom ciekawe zajecia, co myslicie?
Awatar użytkownika
kleo
Posty: 74
Rejestracja: 23 sty 2020, 4:41

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: kleo »

Taką wiedzę powinien mieć każdy z nas. Dobrze, że wrzuciłaś tutaj taki artykuł. U mnie w rodzinie babcia miała udar. Objawy były dzień wcześniej, gdybyśmy wiedzieli od razu byśmy zareagowali. Babcia ma afazję i dostała niestety również paraliżu jednostronnego, co jest często przy udarze. Cały czas walczymy w domu nad przywróceniem babci sprawności. Nasz rehabilitant polecił nam założenie ortezy ToeOff 2.0 https://www.ortocentrum.com.pl/ortotyka ... pe/toe-off, która pomaga w ponownej nauce prawidłowego chodzenia. Dzięki niej babcia nie przyjmie złych nawyków podczas ćwiczeń.
Awatar użytkownika
Zosia24Zosia
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2020, 12:10

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: Zosia24Zosia »

Mój tata miał udar i powiem wam, że był w połowie sparaliżowany i wymagał stałej opieki...Teraz już jest lepiej ale ile musieliśmy włożyć w to pracy...opieka, rehabilitacja... szkoda gadać. Początki były najgorsze bo mieliśmy chyba problemy ze wszystkim z karmieniem, myciem i ubieraniem. Na początku przychodziła do nas Pani z http://opiekunkipoznan.pl/ i wszystko nam pokazywała bo to nie jest taka łatwa sprawa.
Awatar użytkownika
cars
Posty: 103
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:49

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: cars »

Rozpoznanie udaru w cale nie jest takie proste dlatego też bardzo często lekceważymy pierwsze objawy. Wiem, bo mój wujek niestety zbagatelizował pierwsze objawy w rezultacie sam nie jest w stanie się poruszać. A pojawił się problem, gdyż musimy go przewieźć do szpitala na badania a ie mamy czym. Na domiar złego wujek mieszka w Poznaniu i tam szukamy jakiegoś transportu medycznego. Podobno tutaj http://rmedyk.pl/ znajdziemy dokładnie to czego szukamy. Korzystaliście z takich usług?
Awatar użytkownika
klaudynkaa
Posty: 32
Rejestracja: 22 maja 2020, 14:27

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: klaudynkaa »

Dokładnie, rozpoznanie objawów jest trudną rzeczą i wymaga bacznej obserwacji. My często nie dostrzegamy pierwszych symptomów, które są bardzo istotne. Tutaj https://careofyou.pl/udar-jak-sie-ochronic-przed-nim/ znalazłam interesujący mnie artykuł poradnikowy w tym temacie. Podejrzewałam, że moja kochana babcia ma początki udaru.

samosiejka konopia
Awatar użytkownika
morena
Posty: 265
Rejestracja: 24 sty 2020, 20:49

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: morena »

To ja powiem wam, że w Pałacu Nałęczów sa organizowane pobyty rehabilitacyjne połączone z opieką po pobytach w szpitalu. To pobyty własnie dla pacjentów udarowych czy dla osób z problemami kardiologicznymi. Tu znajdziecie niezbędne szczegóły -http://palacnaleczow.pl/oferta/turnusy-rehabilitacyjne/ Mój tato był na takim turnusie rehabilitacyjnym i dużo mu to dało, szybciej wrócił do lepszej formy, także mam jak najlepszą opinię o tym ośrodku.
Awatar użytkownika
lenka77
Posty: 234
Rejestracja: 08 sty 2020, 16:48

Re: Jak rozpoznać udar?

Post autor: lenka77 »

Znakomici specjaliści od diagnozowania i leczenia chorób neurologicznych, w tym rehabilitacji po udarze to Neuro Care Clinic https://www.neuro-care.pl w Siemianowicach Śląskich. Oferują teleporady i videoporady, konsultacje specjalistów poprzez Skype czy Whatsapp. To świetny ośrodek rehabilitacyjny, mój tata skorzystał z ich pomocy i bardzo dużo mu to dało, jest w o wiele lepszym stanie.
ODPOWIEDZ