Poród i następstwa

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Mamuśeńka

Poród i następstwa

Post autor: Mamuśeńka »

Hej mam takie trochę wstydliwe pytanie .. czy po porodzie czułyście dyskomfort ?? tzn przy stosunku ale i tak na co dzień ? Mam takie wrażenie jak bym całkiem wyschła i bardzo zle się z tym czuje miała któraś coś takiego ? To mi niezmiernie przeszkadza
Lilianećzka

Re: Poród i następstwa

Post autor: Lilianećzka »

Miałam bardzo duże problemy ze swędzeniem i bólem pochwy po porodzie . Zgłosiłam sie do mojego ginekologa bo nie umiałam sobie sama poradzić , on zalecił mi globulki dopochwowe cicatridina. Po kilku dniach wszystkie dolegliwości ustąpiły fajnie że te globulki są bez recepty bo teraz w razie potrzeby mogę spokojnie sobie zakupić
Aśkowa

Re: Poród i następstwa

Post autor: Aśkowa »

Takie rzeczy przy porodzie są normalne :) Ja akurat miałam cesarkę, rodziłam w szpitalu mediocover i ze wzgledów zdrowotnych wybralam taka opcje. Na szczescie nie robia tam z tym zadnych problemow :) Tez jakis czas dochodziłam do siebie, trzeba dac sobie chwile zanim organizm wróci do normy :)
Łucja.k

Re: Poród i następstwa

Post autor: Łucja.k »

Organizm po porodzie wymaga czasu żeby dojść do siebie, wszystko się unormowało. Ja nie miałam jakiś problemów. Tyle, że nie miałam ochoty na seks przez pierwsze miesiące. A jak potem to się zmieniło to znów obawiałam się, że zaliczymy z mężem wpadkę. I taka to sytuacja. Małej już nie karmiłam więc w końcu zdecydowałam się na antykoncepcję. Pierwsze były tabletki i tak zostało. Chociaż można łatwo zmienić jak coś. Biorę belarę i ta mi odpowiada, pewnie się czuję. Mogę powiedzieć, że nasz seks jest bardzo udany.
rozsądna

Re: Poród i następstwa

Post autor: rozsądna »

Łucja.k pisze: ↑31 mar 2021, 13:11 Organizm po porodzie wymaga czasu żeby dojść do siebie, wszystko się unormowało. Ja nie miałam jakiś problemów. Tyle, że nie miałam ochoty na seks przez pierwsze miesiące. A jak potem to się zmieniło to znów obawiałam się, że zaliczymy z mężem wpadkę. I taka to sytuacja. Małej już nie karmiłam więc w końcu zdecydowałam się na antykoncepcję. Pierwsze były tabletki i tak zostało. Chociaż można łatwo zmienić jak coś. Biorę belarę i ta mi odpowiada, pewnie się czuję. Mogę powiedzieć, że nasz seks jest bardzo udany.
Wystarczy korzystać z jakiejkolwiek antykoncepcji, rozsądne używanie uchroni przed nieplanowaną ciążą, oczywiście szanse zawsze jakieś są, że zabezpieczenie nie będzie skutecznie, ale nie jest to zbyt duże prawdopodobieństwo, żeby się stresować, z resztą w razie wpadki masz jeszcze wyjście, jeśli nie chcesz ciąży to możesz do 12 tygodnia ją przerwać legalnie w Czechach. Najbliżej Polski, zaledwie 5 km, jest czeska klinika Stonava.
żołądź

Re: Poród i następstwa

Post autor: żołądź »

Skoro jesteśmy przy temacie porodu to warto byłoby poczytać jak przebiega cesarka oraz jakie są jej następstwa https://mamabezrecepty.pl/cesarka-czyli-porod-inaczej/ . Częściej rodzi się siłami naturalnymi, ale też trzeba się liczyć z tym, że możliwe jest że cesarka będzie konieczna
BeataĆ456

Re: Poród i następstwa

Post autor: BeataĆ456 »

Ja polecam dla każdej mamy ten artykuł o cesarskim cięciu https://www.dolekarzy.pl/artykul/w-jaki ... rodu-43303 "W jakich sytuacjach stosuje się cesarskie cięcie podczas porodu". Ja jestem właśnie na rozdrożu i mogę mieć cesarkę ale rówież mogę rodzić naturalnie.
kórtka

Re: Poród i następstwa

Post autor: kórtka »

Na pewno musisz zacząć od stosownych badań prenatalnych. Ja miałam je wykonywane w https://sodowski.pl/# , co absolutnie sprostało moim wymogom na tym polu. W końcu najważniejsze jest odpowiednie prowadzenie ciąży, na szczęście ten kłopot mam już za sobą. Należycie wykonane zadanie.
jowiś0055

Re: Poród i następstwa

Post autor: jowiś0055 »

Również miałam problemy, więc w ciąży chciałam sprawdzić czy z dzieckiem jest wszystko dobrze. Takie bezpieczne badania dostępne są w całej Polsce i są to testy NIFTY cena za badanie obejmuje także ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego. Ja osobiście polecam.
kiłka

Re: Poród i następstwa

Post autor: kiłka »

Podczas badania kontrolnego po porodzie lekarz ginekolog w moim rodzinnym mieście w Białymstoku zauważył nadżerkę szyjki macicy. Bałam się zabiegu, więc zastosowano w moim przypadku leczenie farmakologiczne. Po terapii w gabinecie ginekologicznym w Białymstoku https://www.gabinetginekologicznybialystok.pl/gabinet nadżerka zniknęła całkowicie. Atmosfera w gabinecie ginekologicznym jest taka, że pacjentka zawsze czuje się wyjątkowo i komfortowo.
ćma

Re: Poród i następstwa

Post autor: ćma »

U mnie po porodzie endometrioza uderzyła ze zdwojoną siłą, trafiłam do szpitala medicover i tam miałam zabieg jej usuwania w asyście robota da vinci. To jest na szczęście innowacyjna, małoinwazyjna metoda, po której bardzo szybko się powraca do formy i normalnego funkcjonowania
biłoka

Re: Poród i następstwa

Post autor: biłoka »

Wiele kobiet ma też problem z blizną po cesarskim cięciu. Sama jestem jedną z nich i dla mnie to był ogromny kompleks. Ale u mnie się sprawdziły te plastry silikonowe. Na https://sikatris.biovenahealth.com/ możecie o nich poczytać. U mnie poprawa jest znaczna! :)
ODPOWIEDZ