Wczesna menopauza ją mieć?

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Martyśka

Wczesna menopauza ją mieć?

Post autor: Martyśka »

Wczesna menopauza - kiedy zaczęłyście ją mieć?
Mam 45 lat i wydaje mi się, że jednak troszkę szybko mnie dopada, czytam artykuł w tym temacie tu:
https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/wczes ... enie-ciaza
i zastnawiam się czy walczyć o to, żeby jeszcze jej nie mieć, bo da się leczyć jak jest się za młodym jeszcze,
czy może już jednak odpuścić?

jak to widzicie?
Sabinkaś

Re: Wczesna menopauza ją mieć?

Post autor: Sabinkaś »

Ja póki co jeszcze jej nie mam ale moja siostra miała już początki po 40+, wiem że był to dla niej dość ciężki temat i jakiś czas nawet nie potrafiła sobie z niektórymi rzeczami poradzić . Mamy bardzo dobry kontakt i jesteśmy mega zżyte dlatego rozmowy o bólu podczas stosunku czy suchości pochwy nie są nam w żaden sposób obce. Wiem że ginekolog polecił jej globulki dopochwowe cicatridina które w krótkim czasie jej mega pomogły, ja również z nich kilka razy korzystałam bo są dostępne bez recepty i szybko odbudowują błonę śluzową
Awatar użytkownika
greska21
Posty: 168
Rejestracja: 29 mar 2019, 0:00

Re: Wczesna menopauza ją mieć?

Post autor: greska21 »

Z tym, że różne objawy menopauzy mogą się pojawić to z tym się liczyłam. Natomiast to czego nie chciałam to zaliczyć wpadki. Dlatego nie zrezygnowałam ze stosowanej wcześniej antykoncepcji i cały czas przyjmuję belarę. Czuję się pewnie i nadal cieszę się seksem.

straż graniczna tarnów
Grażyna

Re: Wczesna menopauza ją mieć?

Post autor: Grażyna »

greska21 pisze: ↑24 kwie 2021, 19:16 Z tym, że różne objawy menopauzy mogą się pojawić to z tym się liczyłam. Natomiast to czego nie chciałam to zaliczyć wpadki. Dlatego nie zrezygnowałam ze stosowanej wcześniej antykoncepcji i cały czas przyjmuję belarę. Czuję się pewnie i nadal cieszę się seksem.
Wiadomo, nie ma co ryzykować, gdyby jednak wpadka się przytrafiła to zawsze można ciążę legalnie przerwać w Czechach, zaraz przy granicy jest klinika klinikastonava.cz
hanulka

Re: Wczesna menopauza ją mieć?

Post autor: hanulka »

Czy wiecie że menopauza może mieć wpływ na nasz pęcherz moczowy? Wszystko to wina zmian hormonalnych, słyszałam że Jasnuum Uro https://jasnum.pl/jasnum-uro wspiera układ moczowy w tym trudnym okresie. Jego skłąd jest bezpieczny i nie zawiera konserwantów. Zawiera min. ekstrakt z skrzypu polnego, który ma właściwości moczopędne i przeciwdziała starzeniu się komórek.
ODPOWIEDZ