Witaminy w ciąży

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
Awatar użytkownika
nosleep
Posty: 26
Rejestracja: 21 cze 2019, 12:04

Witaminy w ciąży

Post autor: nosleep »

hej, jakie trzeba zazywac witaminy w ciąży? Są jakieś specjalne preparaty dla kobiet spodziewających się dzidziusia?
Awatar użytkownika
MalaMi
Posty: 122
Rejestracja: 13 mar 2019, 11:54

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: MalaMi »

Przede wszystkim podstawą w ciązy jest kwas foliowy. Oczywiście inne witaminy też są ważne. Bedac w ciązy trzeba zażywac witaminy przeznaczone dla ciezarnych. Ja brałam mama dha premium bo poza kwasem foliowym zawiera także DHA niezbędne do prawidłowego rozwoju mózgu i wzroku malucha a także magnez jod i wit D. Brałam go przez całą ciąże a potem w okresie karmienia aby wzbogacic mleko dla maluszka :)
Awatar użytkownika
Juleczka
Posty: 495
Rejestracja: 09 mar 2019, 22:30

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: Juleczka »

Zgadzam sie - kwas foliowy poiwnnysmy brac juz w trakcie przygotowan do zajscia w ciaze.No i tez lepiej jest od razu zalatwic sobie dobrego ginekologa, ktory bedzie kntrolowac nasza ciaze i jej przebieg. Wiem ze wiele kobiet w pierwszych tygodniach stresuje sie bo nie wie co tak na prawde dzieje siew ich ciele , dlatego warto poczytac troche na temat tego pierwszego okres rozwoju naszego malenstwa w brzuszku http://badanieprenatalne.com/rozwoj-zar ... j-dziecka/ - dzieki temu bedziemy caly czas swiadome tego jakie zmiany w nas zachodza i ze sa one na swoj sposob wyjatkowe :)
Awatar użytkownika
luckystar
Posty: 80
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:02

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: luckystar »

warto wiedziec dokladnie czym tak naprawde sa witaminy, zeby odpowiednio je stosowac ;) ostatnio wlasnie czytalam sporo na ten temat https://visolvit.pl/blog/co-to-sa-witam ... podzial-2/ bardzo przydatne informacje
Awatar użytkownika
Psotka
Posty: 10
Rejestracja: 29 maja 2019, 17:28

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: Psotka »

Ja stosowałam Folian naturell ze względu na dobrą przyswajalność i doby stosunek jakości do ceny
Awatar użytkownika
bezden
Posty: 296
Rejestracja: 16 lip 2019, 15:01

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: bezden »

Najlepiej to się lekarza spytać jaką dietę stosować i jaki suplement najlepiej się sprawdzi. Musi być porządny żeby dostarczał mamusi wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Ja zastanawiałam się ostatnio czy mleko sojowe jest zdrowe czy lepiej pić normalne i wychodzi na to, że sojowe jest zdrowsze. Na wielu stronach można o tym przeczytać więc miejcie to na uwadze.
Awatar użytkownika
magusia
Posty: 106
Rejestracja: 16 wrz 2019, 22:31

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: magusia »

PTG zaleca kwas foliowy, dha, magnez, jod i witaminę D, te wszystkie składniki masz np. w witaminach mama DHA premium. Mi je lekarz polecał już od pierwszej wizyty i nawet do końca karmienia piersią mogę je brać.
Awatar użytkownika
coco
Posty: 73
Rejestracja: 24 sty 2019, 11:14

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: coco »

Ja tam zawsze bym pytała lekarza, bo to od niego zależy, co powinnam brać, a czego nie. Wydaje mi się, że to przecież najważniejsze, co on mówi. Na razie ja nie jestem w ciąży, ale się o nią staram. I czytałam (link) , że produkt z mioinozytolem pomoże na moje policystyczne jajniki. Mam nadzieję, że tak będzie i że kiedyś przytulę moją kruszynkę. Nikomu jej nie oddam ;) .
Awatar użytkownika
jagomala
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2020, 10:32

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: jagomala »

magusia pisze: ↑28 lis 2019, 18:00 PTG zaleca kwas foliowy, dha, magnez, jod i witaminę D, te wszystkie składniki masz np. w witaminach mama DHA premium. Mi je lekarz polecał już od pierwszej wizyty i nawet do końca karmienia piersią mogę je brać.
Zgadzam się, żę to fajne witaminy. SKład jest bardzo kompleksowy, ale fajnie, że jeszcze witaminy mają rekomendację PTG, bo to sprawia, że jakoś tak jeszcze bardziej można im zaufać.

zięba witamina k2
Awatar użytkownika
KajaM
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2020, 18:02

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: KajaM »

Jak ja byłam w ciąży to na początku brałam tylko kwas foliowy ale lekarka powiedziała mi, że lepiej będzie brać witaminy bo nie pozyskam ich wszytskich z pożywienia, tym bardziej, że nie miałam wtedy apetytu a niektóre potrawy mnie obrzydzały. Brałam mama dha premium plus i wszytsko było ok
Awatar użytkownika
Radzka87
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2020, 11:42

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: Radzka87 »

też się zastanawiam czy witaminy dla kobiet w ciąży są niezbędne, żeby dodatkowo suplementować? co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
kosmata
Posty: 46
Rejestracja: 31 sty 2020, 10:51

Re: Witaminy w ciąży

Post autor: kosmata »

Ja stosowałam przed ciążą Ovarin, po pierwsze z racji witamin i kwasu foliowego a po drugie że pozytywnie działa na hormony i zwiększa szansę na zajście w ciąże. A wciazy to co lekarz kazał :)
ODPOWIEDZ