zaćma

Dobre rady o zdrowiu i samopoczuciu - opisujemy sposoby domowego leczenia, jak i apteczne preparaty. Polecamy produkty, jak i ostrzegamy przed niedobrymi suplementami. Żyj zdrowo! Dołącz do nas
oleś

zaćma

Post autor: oleś »

U ojej mamy wykryto zaćmę, prawdopodobnie będzie musiała przejść operację. Jak wygląda taki zabieg i jak długo się dochodzi po nim do normalności? Czy jest bardzo bolesny? Od lekarza otrzymałam tylko zdawkową informację, że pewnie będzie potrzebna operacja. Powiedzcie coś więcej o tym wszystkim
Woźniiak212

Re: zaćma

Post autor: Woźniiak212 »

Jeśli ktoś z Was szuka we Wrocławiu dobrego specjalisty od zabiegu usunięcia zaćmy to polecam doktor Jolantę Oficjalską. Przyjmuje w Optegrze. To profesjonalna klinika, gdzie zapewniają pacjentom pełne bezpieczeństwo i świetną opiekę medyczną. Polecam zapoznać się z ofertą tej kliniki.

podwale księgarnia kraków
MirackiŁ

Re: zaćma

Post autor: MirackiŁ »

Jeśli chodzi o dobrego specjalistę od operacji zaćmy to ja polecam doktora Filipa Kopczyńskiego. Przyjmuje w poznańskiej Optegrze. Jest klinistą oraz ordynatorem Oddziału Chirurgii Jednego Dnia. Operuje w Optegrze zarówno na NFZ jak i prywatnie. Szczerze polecam, bo to świetny specjalista, mega doświadczony.
fiołeczka

Re: zaćma

Post autor: fiołeczka »

Zaćma to częsta choroba u osób starszych. Na szczęście operacyjnie można się takiej pozbyć. Mnie interesowało miejsce, w którym można ją wykonać na NFZ. Zaczęłam szukać w sieci takich miejsc i tutaj https://zacma-nfz.pl/ znalazłam coś co mnie zainteresowało. Zadzwoniłam umówić się na wizytę.
NatanielkaŁ

Re: zaćma

Post autor: NatanielkaŁ »

Wiele przydatnych informacji na temat zaćmy znajdziecie tutaj - https://vidiummedica.pl/zrobic-pojawiaj ... awy-zacmy/
Poczytajcie sobie o pierwszych objawach , warto wiedzieć jak wyglądają bo dzięki temu będzie można zacząć szybciej reagować. A w przypadku zaćmy to naprawdę ważne.
Baśka

Re: zaćma

Post autor: Baśka »

Z zaćmą nie ma żartów, trzeba naprawdę uważać i dlatego zaleca się regularne badanie wzroku, szczególnie wśród osób starszych. Niestety wiek jest istotnym czynnikiem ryzyka, dlatego profilaktycznie powinno się chodzić do okulisty co najmniej raz do roku.

naprawa fotela kierowcy
Awatar użytkownika
Lukrecja
Posty: 131
Rejestracja: 20 wrz 2020, 20:01

Re: zaćma

Post autor: Lukrecja »

Zaćma dotyka wielu ludzi, ale na szczęście są zabiegi, które pomagają ją usunąć. U mojego taty taki zabieg dobrze się sprawdził, tata widzi dużo lepiej niż wcześniej, także jesteśmy zadowoleni. Co do konkretów to zabieg miał robiony w Centrum Okulistycznym Optomed w Chorzowie https://okulista.pl/badanie/diagnostyka-zacmy/ Ta placówka ma duże doświadczenie w leczeniu zaćmy, pracują tam dobrzy profesjonaliści, więc mogę wam ten namiar polecić.
Mamuśka

Re: zaćma

Post autor: Mamuśka »

O metodach leczenia zaćmy poczytacie szerzej tutaj - http://jakleczyczacme.pl/ Tak naprawdę zaćmę skutecznie można leczyć tylko operacyjnie. Na szczęście coraz więcej klinik okulistycznych oferuje przeprowadzenie właśnie takich zabiegów. Jest to zabieg tzw. jednego dnia, więc nie wymaga hospitalizacji.
NarcyzowaŚ

Re: zaćma

Post autor: NarcyzowaŚ »

We Wrocławiu jest klinika Optegra. Operacjami zaćmy zajmuje się tam pan doktor Piotr Marszalik, to świetny specjalista. Ma bardzo duże doświadczenie w takich operacjach. Zajmował się moją mamą i wszystko poszło wzorcowo. Ma soczewkę zaawansowaną więc jednocześnie pozbyła się zaćmy i też wady wzroku. Takie dwa w jednym.
morak

Re: zaćma

Post autor: morak »

Podobno najbardziej skuteczna na zaćmę jest korekcja laserowa. Moja mama przechodziła przez ten proces w https://evita.krakow.pl/# w celu wyleczenia kłopotu ze wzrokiem i faktycznie okazało się to znakomitym pomysłem. Leczenie przebiegło sprawnie, zgodnie z planem a wzrok znacznie się poprawił.
Ryśka

Re: zaćma

Post autor: Ryśka »

Jeśli sami odczuwamy pogorszenie się wzroku to należy jak najszybciej udać się na wizytę do okulisty. Polecam klinikę https://blikpol.pl/ . Miłe i profesjonalne podejście do pacjenta, lekarz wszystko dokładnie tłumaczy i proponuje różne warianty leczenia.
ODPOWIEDZ